Postupujeme do TOP štvorky, súboj o finále už čoskoro

Zhodne po dva zápasy potrebovali na postup do semifinále play-off Niké Extraligy mužov tímy Prešova a Bratislavy. Prešovčania nedali Prievidžanom šancu a dvojzápas vyhrali v pomere 6:0. Druhým postupujúcim do semifinále sa stali hráči VKP Bratislava. Tí sa vo Svidníku natrápili, keď im domáci kládli veľký odpor a zlomiť ich museli až v tajbrejku, ktorý vyhrali 15:10. Tridsiatimi bodmi sa prezentoval univerzál VKP Adrián Vančo.

V semifinále, ktoré sa začne v stredu 29. marca, sa stretnú Myjavčania s VKP Bratislava a Komárno privíta Prešov.

VOLLEYTEAM PRIEVIDZA – VK MIRAD UNIPO PREŠOV 0:3 (-16, -14, -17) – konečný stav série 0:2 na zápasy

Rozhodovali: Yurlov a Štěpánek, 150 divákov.

VOLLEYETAM: M. Kudra 2, Kurej 3, Šimko 5, Brzáč 7, Javorčík 9, Vargic 1, libero Ondrčka (Víťaz 1, M. Mokrý 1, Gombarčík 0). Tréner: M. Javorčík.

VK MIRAD UNIPO: Goč 5, Smolej 9, Jendrejčák 7, Gulák 6, Ščerba 8, Baslar 4, liberá Turis a Falat (M. Hudák 6, Šiket 2, V. Rzyman 3, Verčimák 0, Anderko 4, Goliáš 0). Tréner: E. Digaňa.

Hráči zápasu: Patrik Šimko (VolleyTeam Prievidza) – Lukáš Smolej (VK MIRAD UNIPO Prešov)

Milan Javorčík, tréner VolleyTeam: „Zápas doma ma trošku sklamal. Určite sme chceli zahrať aspoň taký volejbal, ako v Prešove. Možno uchmatnúť jeden set, ale aj keď urobíme jeden krok dopredu, tak hneď spravíme tri naspäť, a to sa nedá tak hrať volejbal. To, čo trénujeme na tréningoch nonstop vôbec nevieme pretaviť do hry a hlavne do zápasov. Je to možno o hlavách, možno o niečom inom. Skúsime sa namotivovať na duel o piate a šieste miesto so Svidníkom a budem rád, keď zahráme aspoň nejaké vyrovnané sety.“

Erik Digaňa, tréner VK MIRAD UNIPO: „Ďakujem Prievidzi za hru aj adekvátne dobrý výkon, či už u nás, alebo aj v odvete. Mali výborné publikum, takže som rád, že si aj ľudia v Prievidzi našli priestor prísť na volejbal. Som spokojný s výkonom starších a zároveň aj mladších hráčov, kde bola v jednu chvíľu na palubovke takmer celá juniorka. Teší ma, že hrali dobre aj mladí a starší chlapci si to ustrážili a dali na nich pozor.“

ROZPIS SEMIFINÁLOVEJ SÉRIE PLAY-OFF (na 3 víťazné zápasy):
– 1. zápas 29.3.2023 (streda) 19:00 hod. Komárno – Prešov 
– 2. zápas 1.4.2023 (sobota) 18:00 hod. Prešov – Komárno
– 3. zápas 5.4.2023 (streda) 19:00 hod. Komárno – Prešov 
– Prípadný 4. zápas 8.4.2023 (sobota) 19:00 hod. Prešov – Komárno
– Prípadný 5. zápas 12.4.2023 (streda) 19:00 hod. Komárno – Prešov

Zdroj: svf.sk
Foto: Klub

Vždy čerstvé informácie z diania v klube VK MIRAD UNIPO Prešov nájdete na FacebookuInstagrameYouTube a najnovšie aj na TikToku! Odoberajte, zdieľajte, lajkujte, komentujte, máme to radi. ĎAKUJEME!

#vkmiradunipopresov #miradfamily #fandimepresovu #miradarmy #miradfans #fandimmiradu