Postup do SEMIFINÁLE potvrdený! Konečný stav série so Svidníkom 2:0

Naša odveta proti TJ Slávia Svidník sa podarila. Výhra 1:3 na palubovke Mestskej športovej haly na severovýchode Slovenska znamená druhé víťazstvo v sérii a postup do semifinálových play off súbojov. Prituhuje vážení, ide sa hrať o medaily!

TJ Slávia Svidník – VK MIRAD PU Prešov 1:3 (-18, -17, 13, -16)
/stav série: 0:2, postúpil Prešov/
Zápas trval: 89 minút, rozhodovali: P. Höger a I. Porvazník
Svidník: Skasko 13, J. Hriňák 4, Ščerba 6, Majcher 5, Gera 5, Ciupa 14, libero Paňko (Peleščák 1, Holinga 2, Petrík 0). Tréner: P. Tholt.
Prešov: Halaj 5, M. Sopko st. 12, Macko 12, Lux 12, Drobňák 12, Červeň 2, libero T. Lampart (Rajduga 0, Jurko 0). Tréner: J. Vlk.

Odvetu odštartovali lepšie domáci, keď viedli 4:1. Nenechali sme sa však zastrašiť o po rozpačitom začiatku zápasu sme sa dostali do tempa. Stav sme vyrovnali a dovolili hrať Svidníku do polovice setu za stavu 13:13. Niekoľko úspešných útokov a blokov nás dostalo do vedenia, ktoré sme si udržali až do záveru setu 18:25.

V druhom sete sme od začiatku hrali svoju hru a súperovi dovolili minimum. Hovoril o tom aj sedembodový náskok a stav 3:10. Domácim sa podarilo piatimi bodmi v rade manko znížiť, ale nasledovala naša úspešná šnúra a razom bolo 11:22. Náskok sme si opäť udržali hladko na výsledok 17:25.

Tretí set nám vôbec nevyšiel. Od semifinále nás delil posledný krok a aj to nám možno ako favoritovi zväzovalo ruky. Svidníčania viedli už 14:6. Zlepšili servis aj obranu a nám sa vôbec nedarilo presadiť v útoku. Publikum burcovalo svojich. K vyrovnaniu stavu sme sa ani len nepriblížili. Set pre seba ukoristili domáci výsledkom 25:13.

Vo štvrtom sete sme sa potrebovali dostať do psychickej pohody. Výhra setu pridala Svidníckym mladíkom na sebavedomí, z ktorého ťažili aj v úvode štvrtého. Hrali vyrovnanú partiu do stavu 6:6. Potom však urobili niekoľko chýb a nám sa podarilo útočnou aktivitou dostať späť do hry. Opäť to bolo niekoľko úspešných bodov v rade za sebou a náskok narastal. Sústredeným výkonom sme set ukončili 16:25 a zápas celkovým víťazstvom 1:3.

Peter Tholt, tréner Svidníka: „Prešov zaslúžene vyhral. Bol lepší predovšetkým na servise a prihrávke. My sme odohrali výborný tretí set a myslím si, že to je cesta, ktorou by sme sa mohli prezentovať. Niektorí naši chlapci sú hodení do vody a naozaj zbierajú kopec skúseností, určite im to dá veľa.“

Jaroslav Vlk, tréner Prešova: „Vedeli sme, že vo Svidníku sa nehrá ľahko. Prvé dva sety sme mali jednoznačne pod kontrolou. V treťom sete Svidník dominoval. Nedokázali sme sa presadiť v útoku. Nehrali sme koncentrovane možno aj naším uspokojením, že vedieme 2:0. No vo štvrtom sete sme sa skoncentrovali a zápas sme vyhrali.“

Po sobote poznáme už troch semifinalistov tohtoročnej extraligy mužov. Postup do bojov o medaily si okrem nás vybojoval obhajca titulu VKP Bystrina SPU Nitra a tretí tím po nadstavbe VK Prievidza. Všetky tri tímy vyhrali v sérii 2:0 na zápasy. Nám sa podarilo zdolať Svidník, Nitra vyradila Trenčín a Prievidza vyhrala nad Myjavou. Zdolané tímy budú hrať o 5.-8. miesto.

V semifinále, ktoré sa hrá na tri víťazné zápasy, sa stretneme s tímom VK Prievidza! Môžeme sa tešiť na kvalitný volejbal. Nitra vyzve úspešnejšieho z dvojice Košice – Komárno, kde je aktuálny stav série 1:1 (tretí zápas sa odohrá v stredu 22.03.2017).

Predpokladaný rozpis semifinálových play off zápasov, ktoré sa hrajú na tri víťazné zápasy:
25.03.2017 (sobota) 17:00 hod. VK MIRAD PU Prešov vs. VK Prievidza
30.03.2017 (štvrtok) 18:00 hod. VK Prievidza vs. VK MIRAD PU Prešov
01.04.2017 (sobota) 17:00 hod. VK MIRAD PU Prešov vs. VK Prievidza
06.04.2017 (štvrtok) 18:00 hod. VK Prievidza vs. VK MIRAD PU Prešov
08.04.2017 (sobota) 17:00 hod. VK MIRAD PU Prešov vs. VK Prievidza

Príďte povzbudiť našich chlapcov už budúcu sobotu (25.03.2017) o 17:00 hod. do Športovej haly PU. Vytvoríme spolu atmosféru, ktorú si záslúžia súboje o finále. VK MIRAD PU Prešoooov do toho!

Vždy čerstvé informácie z diania v klube nájdete na našom Facebooku aj Instagrame. Sledujte, lajkujte, zdieľajte… #vkmiradpupresov ĎAKUJEME 😉