Pohár mládeže SVF v Piešťanoch pre Myjavu

V areáli HS centra v Piešťanoch sa cez víkend 22. – 23. augusta 2020 uskutočnil záverečný turnaj najstarších kategórií  chlapcov do 20 rokov (2000 a ml.) a dievčat do 19 rokov (2001 a ml.) v rámci letného volejbalového Pohára mládeže SVF. Naši Miraďáci obsadili 6. miesto. Z celkového triumfu sa tešili chlapci TJ Spartak Myjava a dievčatá ŠKM Liptovský Hrádok. Na turnaji sa zúčastnilo viac než 230 hráčov a hráčok.

Na chlapčenskom turnaji štartovalo 8 tímov, ktoré odohrali dve štvorčlenné skupiny. Dvaja najlepší zo skupín postúpili do semifinále, zostávajúca štvorica hrala o 5. – 8. miesto. Z A-skupiny si vybojovali miestenku do semifinále TJ Slávia Svidník a VKP Bratislava, z B-skupiny TJ Spartak Myjava a VKM Stará Ľubovňa. Víťazi skupín zvládli aj semifinále a stretli sa vo finále, v ktorom napokon Myjavčania zdolali Svidníčanov tesne 2:1 (20, -12, 20).

Ceny najlepším odovzdávali prezident SVF Martin Kraščenič, spolumajiteľ HS centra a podporovateľ podujatia Dušan Guľáš a Čestný člen SVF Vladimír Kubo.

CHLAPCI U20 (2000 a ml.)
Finále: TJ Spartak Myjava – TJ Slávia Svidník 2:1 (20, -12, 20)
O 3. miesto: VKM Stará Ľubovňa – VKP Bratislava 2:0 (21, 20)
O 5. miesto: ŠŠV Trenčín – VK MIRAD PU Prešov 2:1 (17, -22, 22)
O 7. miesto: ŠK Gymnázium Humenné – VK ONE Ružomberok 2:0 (14, 8)

Výsledky prešovských zápasov v skupine B:
TJ Spartak Myjava – VK MIRAD PU Prešov 2:1
ŠŠV Trenčín – VK MIRAD PU Prešov 1:2
VKM Stará Ľubovňa – VK MIRAD PU Prešov 3:0

Konečné poradie: 
1. TJ Spartak Myjava
2. TJ Slávia Svidník
3. VKM Stará Ľubovňa
4. VKP Bratislava
5. ŠŠV Trenčín
6. VK MIRAD PU Prešov
7. ŠK Gymnázium Humenné
8. VK ONE Ružomberok

Hodnotenie trénera Erika Digaňu: „Tím sme vyskladali zo skúsenejších mladíkov, kadetov a perspektívnych starších žiakov. Po príchode sme sa podľa predpokladu dostali do silnej skupiny, kde sme mali Myjavu (s viacerými extraligistami), Trenčín a víťaza Oblasti Východ, Starú Ľubovňu. Bohužiaľ, nepodarilo sa nám postúpiť zo skupiny. Je to prípravný turnaj, ale musím pochváliť organizátorov aj zväz, že o nás bolo výborne postarané. Vyskúšali sme si niektoré natrénované systémové veci. Do zápasov sa zapojili všetci hráči. Chcel som ich vidieť, ako reagujú na zápasové situácie. Turnaj hodnotím kladne. Vyzerá to na zaujímavú partiu hráčov. Je na čom pracovať, ale som rád, že mám s kým.“

Nominácia: Velička, Demčák, Timko, Goliáš, Verčimák, Červeň, Hrišenko, Harčar, Lecák, Falat, Anderko, Pijaček. Tréner: Erik Digaňa.

V dievčenskej kategórii sa predstavilo 9 družstiev. Najskôr sa stretli systémom každý s každým v troch trojčlenných skupinách. Následne prví zo základných skupín hrali vo finálovej skupine o 1. – 3. miesto, druhí o 4. – 6. miesto a tretí o 7. – 9. miesto. Do finálovej skupiny sa prebojovali Liptovský Hrádok, ŠŠK Bilíkova Bratislava a VK Pirane Brusno. V rozhodujúcom zápase o prvenstvo sa stretli Liptáčky a Bilíkova, Hrádok v ňom zvíťazil po obrate 2:1 (-23, 23, 23).

DIEVČATÁ U19 (2001 a ml.)
Finálová skupina (o 1. – 3. miesto):
ŠKM Liptovský Hrádok – VK Pirane Brusno 2:0 (22, 13)
ŠŠK Bilíkova Bratislava – VK Pirane Brusno 2:1 (25, -19, 22)
ŠKM Liptovský Hrádok – ŠŠK Bilíkova Bratislava 2:1 (-23, 23, 23)

Konečné poradie: 1. ŠKM Liptovský Hrádok, 2. ŠŠK Bilíkova Bratislava, 3. VK Pirane Brusno, 4. Volley project UKF Nitra, 5. Palas VK Levice, 6. MŠK Žiar nad Hronom, 7. TJ Lokomotíva Čadca, 8. ŠK ELBA Prešov, 9. ŠVK Pezinok

Zdroj: svf.sk

Vždy čerstvé informácie z diania v klube VK MIRAD PU Prešov nájdete na Facebooku, Instagrame a YouTube! Odoberajte, zdieľajte, lajkujte, komentujte, máme to radi. 🙂 ĎAKUJEME! #vkmiradpupresov #miradfamily #fandimepresovu #miradarmy