Po odstúpení Volley Teamu mimoriadne zasadla Súťažná komisia SVF

logo_svf_v

 

Po odstúpení mužského klubu Volley Team Bratislava zo všetkých slovenských a medzinárodných súťaží sa v piatok 13. decembra uskutočnilo v priestoroch Slovenskej volejbalovej federácie (SVF) mimoriadne zasadnutie Súťažnej komisie SVF, ktorá schválila úpravu vykonávacích pokynov v extralige mužov a v Slovenskom pohári mužov.

„Po odstúpení Volley Teamu Bratislava sa počet účastníkov extraligy a Slovenského pohára znížili z desiatich na deväť. Úprava spočíva v tom, že z extraligy mužov po tejto sezóne nevypadne nikto priamo do 1. ligy, ale deviaty tím po druhej časti extraligy bude pokračovať v prelínacej súťaži o zachovanie si účasti v extralige pre budúci súťažný ročník. Prvých osem tímov po druhej časti bude hrať play-off,“ povedal súťažný riaditeľ SVF Ľubo Stražay. Volley Team mal spoločne s ďalším účastníkom Stredoeurópskej ligy (MEL) ŠK Chemes Humenné štartovať v extralige mužov v druhej časti v skupine o 1.-6. miesto so štyrmi najlepšími tímami po prvej časti extraligy. „Situácia sa po odstúpení Volley Teamu zmenila a do druhej časti nastúpia družstvá inak ako bolo pôvodne vo vykonávacích pokynoch. Prvú šestku vytvorí jedno družstvo z MEL, to znamená Humenné a prvých päť družstiev po prvej časti extraligy mužov. Skupinu o 7.-9. miesto budú tvoriť tri družstvá, ktoré sa umiestnia po prvej časti súťaže na šiestom až ôsmom mieste,“ dodal Stražay.

K úpravám prišlo aj v Slovenskom pohári mužov. Tu mali pôvodne isté miesto na záverečnom turnaji Final Four (1.-2. februára) účastníci MEL. Tímy na prvom až štvrtom mieste po prvej časti extraligy mužov sa mali stretnúť v prvej časti súťaže slovenský pohár systémom doma-vonku o postup na záverečný turnaj. „Priamu účasť na Final Four Slovenského pohára má po úpravách isté Humenné ako účastník MEL a víťaz prvej časti extraligy. Družstvá na druhom až piatom mieste po prvej časti extraligy budú o postup na finálový turnaj pohára bojovať v dvojzápase doma – vonku v termínoch 9. a 16. januára, pričom sa stretnú druhý s piatym a tretí so štvrtým z ligy. Lepšie postavené družstvo bude hrať odvetu na domácej pôde, aby v prípade Zlatého setu malo výhodu domáceho prostredia. Kritériom pri postupe bude dosiahnutý počet bodov z oboch zápasov, tak ako to funguje v pohárových súťažiach CEV,“ dodal na záver súťažný riaditeľ SVF Ľubo Stražay.

zdroj: www.svf.sk