Po dráme v Prievidzi začíname nadstavbu tesnou prehrou 3:2

Prešov viedol na palubovke „Kohútov“ 2:1 na sety, ale domáci zabrali a napokon si v dráme, ktorá sa skončila po 22. hodine pripísali dôležité víťazstvo. V tajbrejku vyhrávali víťazi základnej časti 9:4, ale Prešov sa pri Rajdugovom podaní dotiahol na rozdiel bodu a zdramatizoval zápas. Prievidžania však napokon vyhrali piaty set 15:12. Domáci zaznamenali dokopy až 20 blokov, z toho Marek Ludha 7. Prešovu chýbal nahrávač Kamil Feňo a univerzál Vladimír Katona, šancu tak dostal Michal Rajduga.

Extraliga mužov,
1. kolo skupiny o 1.-4. miesto:
VK Prievidza – VK MIRAD PU Prešov 3:2 (-21, 13, -23, 16, 12)
Rozhodovali: Malík a Daruľa, 690 divákov.
Prievidza: Ludha 14, Toobal 2, Laane 7, Roosewelt 12, Da Silva 23, Javorčík 16, libero Ľ. Nemec (Jančura 4, Kubš 10). Tréner: R. Nemec.
Prešov: Červeň 12, Jurko 1, M. Sopko st. 12, Macko 7, Rajduga 22, Hudák 6, liberá T. Lampart a Pavlinský (Gula 6, Mikovčík 1, S. Lampart 0). Tréner: J. Vlk.

Sviatočná pauza sa viac prejavila na domácich hráčoch. V prvom sete nedokázali Kohúti položiť loptu, robili chyby a tak za výbornú hru hlavne v poli si set Prešov zaslúžil. V druhom jednoznačne dominovala Prievidza a očakávalo sa, že tak bude pokračovať. Začala dobre, ale opäť prišli chyby hlavne na útoku a Prešov vyhrával 2:1. Vo štvrtom sa domáci vrátili ku svojej hre, dobre podávali a set opäť jasne vyhrali. Do polovice rozhodujúceho setu mala Prievidza náskok 4 body, záver si hlavne svojou zásluhou zdramatizovala na  13:12. Chyba Rajdugu a blok Ludhu ukončili dramatický zápas.

Najlepší hráč zápasu (MVP): Martin Jančura (Prievidza)

Richard Nemec, tréner Prievidze: „Nečakal som to až takto po sviatkoch a kondičnom bloku, ale koniec bol super, chalani sa nevzdávali, bojovali niekedy až príliš – to im zväzovalo ruky. Takéto zápasy potrebujeme, aby sme sa dostali do tempa.“

Jaroslav Vlk, tréner Prešova: „Hrali sme bez dvoch hráčov základu, ale hrali sme okrem tých dvoch setov vyrovnanú partiu. Škoda, mali sme to na rukách, dosť netaktických nahrávok a nepresadili sme sa proti kompaktnému bloku a to rozhodlo.“

Zdroj:SVF

Srdečne pozývame fanúšikov na domáce zápasy 2. časti extraligy, ktoré odohráme na palubovke športovej haly Spojenej školy Ľ. Podjavorinskej 22 v Prešove na Sekčove. Najbližší domáci zápas je na programe už v sobotu (13.1.2018) o 17:00 hod. proti tímu TJ Slávia Svidník.

Tešíme sa na vašu účasť, lebo spolu fandíme VK MIRAD PU Prešoooov do tohooo!

Vždy čerstvé informácie z diania v klube VK MIRAD PU Prešov nájdete na Facebooku a Instagrame. NOVINKOU  je náš oficiálny YOUTUBE kanál! Odoberajte, zdieľajte, lajkujte, komentujte, ĎAKUJEME! #vkmiradpupresov #miradfamily #fandimepresovu #miradarmy