Po 23 rokoch víťazstvo Prešova na medzinárodnom Vianočnom turnaji

V dňoch 10.-11. decembra 2019 sa v športovej hale na ZŠ Sibírska a Súkromnej strednej športovej škole ELBA uskutočnil 55. ročník Vianočného volejbalového turnaja žiakov a žiačok s medzinárodnou účasťou. Ide o najstarší a najväčší mládežnícky volejbalový turnaj na Slovensku. Spoluorganizovali ho ABC CVČ Prešov, Krajská rada Sašš Prešov, Oblastný výbor Východ SVF, odbor školstva MsÚ Prešov, odbor školstva VÚC Prešov a ZŠ Sibírska a SSŠŠ ELBA Prešov.

Na najstaršom volejbalovom turnaji mládeže na Slovensku sa zišlo spolu 490 hráčov a hráčok zo 26 volejbalových klubov a škôl Prešovského kraja, ďalej Bratislavy, Žiliny, Banskej Bystrice, Žiaru nad Hronom a miest z poľského Nowého Saczu a maďarskej Nyiregyházy. Turnaj otvorila riaditeľka ABC Centra voľného času p. Elena Šimčíková, p. Vladimír Lukáč, riaditeľ ZŠ Sibírska v Prešove a p. Martin Kraščenič, prezident Slovenskej volejbalovej federácie. Účastníci turnaja privítali aj jedného zo spoluzakladateľov tohto podujatia, Dr. Juraja Hugeca, ktorý bol hlavným rozhodcom tohto turnaja.

V kategórii žiačok v konkurencii 16 družstiev zvíťazili hráčky:
1. VK ZŠ Mlynská Stropkov
2. VK Spišská Nová Ves
3. Nyiregyháza

Za najlepšie hráčky turnaja boli vyhlásené:
Rebecca Dzurijová, Stropkov
Hana Ďurišková, Spišská Nová Ves
Birta Zoe, Nyiregyháza

V kategórii žiakov súťažilo 10 družstiev. Prešov tento rok postavil dve družstvá a napokon sa tešil z celkového triumfu. 55. ročnej histórií vianočného turnaja je to triumf domáceho družstva po 23 rokoch.

Starší žiaci VK MIRAD PU Prešov „A“ sa stali víťazmi turnaja a získali zlaté medaily: Anderko, Belej, Duda, Ivanič, Marcinko, Falat, Verčimák, Orečný, Pijaček.

Konečné poradie družstiev chlapcov::
1. VK MIRAD PU Prešov A
2. VK Junior 2012 Poprad
3. ŠVK Tatran Banská Bystrica
4. VKM Stará Ľubovňa
5. VK KDS Šport Košice
6. VKP SPU Bratislava
7. Nowy Sacz
8. MŠK Vranov nad Topľou
9. OZ Šport Žilina
10. VK MIRAD PU Prešov B

Najlepší hráči z prvých troch družstiev boli vyhlásení:
Alexander Verčimák, VK MIRAD PU Prešov
Alex Veselý, Poprad
Viktor Sedláček, Banská Bystrica

Hodnotenie trénera st. žiakov Tomáša Lamparta: „Prešovské béčko zbieralo skúsenosti. Pri troške šťastia mohli vziať súperom aj nejaký ten setík. Áčko si v skupine poradilo s Vranovom a Košicami. Postúpili sme do finálovej trojky, kde sme vyhrali prvý zápas proti Banskej Bystrici. Chalani v ňom predviedli výborný výkon plný pozitívnej energie. Nasledujúci zápas s Popradom sme hrali tiež veľmi dobre. V koncovkách veľmi sebavedomo a dôrazne. Musím zistiť po koľkých rokoch Prešov vyhral tento najstarší turnaj na Slovensku. Chalanom gratulujem, víťazstvo si zaslúžili.“

VK MIRAD PU Prešov B: Klopák, Baloga, Goliaš, Imlej, Jaňíček, , Tkačik, Zibrin, Kozák, Orečný, Pijaček.

Turnaj mal vysokú športovú a spoločenskú úroveň, zúčastnili sa ho čelní predstavitelia odboru školstva MsÚ Prešov a VÚC Prešov, boli ocenení zakladatelia tohto turnaja, hráčov prišiel pozdraviť Martin Sopko st., najväčšia hráčska osobnosť volejbalu na východnom Slovensku a poctou pre organizátorov a hráčov a hráčky bola účasť prezidenta SVF Martina Kraščeniča, ktorý spolu s riaditeľkou CVČ Prešov Elenou Šimčíkovou a zriaďovateľom Strednej športovej školy ELBA Emilom Blichom odovzdávali ocenenia najlepším kolektívom a jednotlivcom.

Zdroj a foto: predseda ObV Východ Mgr. Milan Kundľa, tréner Tomáš Lampart, klub VK MIRAD PU Prešov, CVČ Prešov

Vždy čerstvé informácie z diania v klube VK MIRAD PU Prešov nájdete na Facebooku, Instagrame a YouTube! Odoberajte, zdieľajte, lajkujte, komentujte, máme to radi. 🙂 ĎAKUJEME! #vkmiradpupresov #miradfamily #fandimepresovu #miradarmy