Plný bodový zisk doma proti Myjave

Celé 8. kolo volejbalovej extraligy mužov malo v kalendári rôzne termíny zápasov. Naši volejbalisti odohrali ten svoj na domácom ihrisku proti mužstvu TJ Spartak Myjava. Kopaničiari sa síce snažili, ale napokon nezískali ani set. Zápas skončil rozdielom 3:0 v náš prospech  (25:19, 27:25, 25:15) čím sa posúvame v tabuľke na 5. miesto.

Tréneri oboch celkov sa veľmi dobre poznajú. Špeciálne Ľuboslav Šalata pozná prešovských hráčov a ich hru skoro do detailov.  Na poste kouča Šarišanov pôsobil v nedávnej minulosti a pod jeho taktovkou získali Majstrovský titul aj Slovenský pohár. Zaujímavosťou je, že tréner Prešova Jaroslav Vlk je rodákom z Myjavy a trénuje Prešovčanov. Naopak Východniar Ľuboslav Šalata, momentálne zastáva pozíciu trénera Myjavy.

Obe družstvá nastúpili do súboja s plnou vervou. Nedalo sa nevšimnúť si, že zápas veľmi pripomínal sobotňajší duel proti Trenčínu, kde sa na jednej palubovke stretli dlhoročné skúsenosti proti mladíckej dravosti. Rola papierového favorita sa začala ukazovať od prvých lôpt. Tlakom v útoku si naši chlapci vybojovali náskok, ktorý ustrážili do konca setu. Rozhodujúci bod zahral úspešným blokom na sieti Ľuboš Macko. Set skončil rozdielom 25:19.

Hostia sa po prvom neúspechu nevzdávali. V druhom sete ukázali svoju chuť po volejbale. Išli po každej lopte, čo sa premenilo na vedenie a dokonca náskok. V rozhodujúcich chvíľach ich však zradil servis. Naši chalani si ponúknutú šancu na výhru setu ujsť nenechali. Na skóre 27:25 premenil druhý setbal esom Martin Sopko.

Strata setu v tesnom závere sa výrazne podpísala na výkone Myjavy v treťom dejstve. Od skóre 6:6 sme si šnúrami šiestych a následne siedmych bodov v rade išli jednoznačne za víťazstvom. Výhru zápasu spečatil využitím štvrtého mečbalu Michal Hudák na výsledok setu 25:15 a celkový rezultát 3:0.

Jaroslav Vlk, tréner VK MIRAD PU Prešov: „Víťazstvo vyzerá hladko, ale Myjava dva sety vzdorovala. Robili nám problém hlavne servisom. Našťastie sme sa s tým dokázali vysporiadať. Druhý set bol kľúčový, vyhrali sme v koncovke. V treťom sme zlepšili prihrávku a Myjavu zlomili.“

Ľuboslav Šalata, tréner TJ Spartak Myjava: „Generačný súboj jednoznačne vyznel v prospech domácich, ktorí nás v určitých fázach zápasu doslova školili. Šancu na prípadný zisk druhého setu sme nevyužili a koncovku sme hrali veľmi opatrne, čo nás možno stálo zdramatizovanie zápasu. Tretí set mali jednoznačne v rukách domáci.“

Najlepší hráč zápasu zvolený trénermi: Vlado Katona (VK MIRAD PU Prešov)
Počet divákov: 211
Rozhodovali: I. Povrazník. P. Čunočka

Najbližší domáci zápas sa bude hrať v Športovej hale Spojenej školy Ľ. Podjavorinskej budúcu sobotu (04.11.2017) o 16:00 hod. proti obhajcovi majstrovského titulu, tímu VK Bystrina SPU Nitra. Srdečne vás už teraz na tento zápasu pozývame.

Vždy čerstvé informácie z diania v klube VK MIRAD PU Prešov nájdete na Facebooku a Instagrame. NOVINKOU  je náš oficiálny YOUTUBE kanál! Odoberajte, zdieľajte, lajkujte, komentujte, ĎAKUJEME! #vkmiradpupresov #miradfamily #fandimepresovu #miradarmy