Plný bodový zisk a cenná výhra v Bratislave

Kompletným 8. kolom pokračovala v sobotu Niké Extraliga mužov. V repríze minulosezónneho finále vrátili Prešovčania požičané hráčom VKP a na ich palubovke ich zdolali 3:1. Prešovský smečiar Michal Ščerba si pripísal 29 bodov!

Svidníčania sa príliš nenatrápili s Banskou Bystricou a druhé víťazstvo v sezóne si na svoje konto pripísali Nitrania. V televíznom šlágri kola zvíťazili v domácom prostredí Komárňania nad Myjavou a sú stále na čele tabuľky o bod pred Svidníkom.

Niké Extraliga muži – 8. kolo – sobota:


VKP FTVŠ UK Bratislava – VK MIRAD UNIPO Prešov 1:3 (17, -22, -22, -22)
Rozhodovali: Schimpl a Svorenčík, 250 divákov.


VK FTVŠ UK: Červenák 8, Marjov 8, Zaťko 2, Trubač 12, Billich 9, Jurík 13, liberá Jakubík a Ľ. Nemec (Gabko 0, Vančo 7, Fořt 2). Tréner: R. Pělucha.


VK MIRAD UNIPO: Tasev 7, Gulák 11, Ščerba 29, Jendrejčák 8, Barták 2, Anderko 4, libero Turis (Suchanič 0, Rosina 0, V. Rzyman 2). Tréner: E. Digaňa.

Hráči zápasu: tréner VKP FTVŠ UK Bratislava najlepšieho hráča za svoj tím neurčil – Michal Ščerba (VK MIRAD UNIPO Prešov)


Robin Pělucha, tréner VKP FTVŠ UK: „Gratulujem Prešovu k víťazstvu. Prvý set bol podľa mojich predstáv, zvyšné tri boli z našej strany výrazne a významne zlé. Mrzí ma to, že sme takto hrali.“


Erik Digaňa, tréner VK MIRAD UNIPO: „Sme radi za naše víťazstvo, nerodilo sa ľahko. Prvý set sme v zápase „neboli“. Ani útočne to nebolo ideálne. Na druhej strane som rád, že keď nám vypadla jedna herná činnosť, tak to chlapci nevzdali. Toto ma teší a teší ma aj to, že síce výkonnostne máme výkyvy, ale výsledkovo stúpame vyššie. Každopádne od pondelka nás čaká opäť tvrdá práca.“

NAJBLIŽŠÍ PROGRAM
V 9. kole základnej časti Niké extraligy vycestujeme za súperom do Trenčína. Zápas proti mladíkom odohráme v predohrávke už v piatok (17.11.2023) o 17:00 hod. Stretnutie bude vysielané naživo cez Youtube kanál Slovak Volleyball.

Pri nasledujúcom domácom stretnutí sa uvidíme až v sobou (25.11.2023) o 16:00 hod. v Športovej hale Prešovskej univerzity. V rámci 10. kola hostíme družstvo TJ Spartak Myjava.

 

FOTO: Michal Špánik/VKP

Vždy čerstvé informácie z diania v klube VK MIRAD UNIPO Prešov nájdete na FacebookuInstagrameYouTube a najnovšie aj na TikToku! Odoberajte, zdieľajte, lajkujte, komentujte, máme to radi. 🙂 ĎAKUJEME! #vkmiradunipopresov #miradfamily #fandimepresovu #miradarmy #miradfans #fandimmiradu