Opäť vyrovnané, o medaile sa rozhodne v sobotu

Vo štvrtom zápase play off o 3. miesto vo volejbalovej extralige mužov vyhral VK KDS Šport Košice nad VK MIRAD UNIPO Prešov 3:1 a sériu hranú na tri víťazstvá vyrovnal na 2:2. Piaty a rozhodujúci zápas je na programe v sobotu 10. apríla v Prešove.

Extraliga mužov – play-off, o 3. miesto (na 3 výhry) – štvrtý zápas – sobota:

VK KDS ŠPORT KOŠICE – VK MIRAD UNIPO PREŠOV 3:1 (22, 21, -15, 20)
Rozhodovali: Tiňo a Porvazník, bez divákov.

Košice: Goč 0, Smolej 11, Kríž 7, Lamanec 22, M. Sopko ml. 15, Pizur 9, liberá Kurej a Marčok (J. Hriňák 4, Ondruš 1, Machovec 0, Jendrejčák 1). Tréner: R. Vlkolinský.
Prešov: P. Porubský 6, M. Sopko st. 16, Mikovčík 3, Szarek 20, Ščerba 1, Mudo 8, libero T. Lampart (Hudák 12, Macko 3, Drobňák 0, Oleárnik 0). Tréner: M. Kardoš.

Hráči zápasu: Patrik Lamanec (Košice) – Martin Sopko st. (Prešov)

Priebeh: Prešov viedol v prvom sete 12:5, neskôr 16:9, ale domáci volejbalisti skóre otočili a napokon vyhrali úvodné dejstvo 25:22. V druhom sete vyhrávali Košičania 9:5, ale hostia vyrovnali na 10:10. Podobný scenár sa zopakoval aj neskôr (16:10, 16:16), ale druhá časť patrila domácim (25:21). Prešov po hladkom sete (25:15) znížil, ale v štvrtom opäť nezvládol strednú pasáž a Košice vyrovnali sériu na 2:2.

Richard Vlkolinský, tréner Košíc: „Dnes to bol boj o každú loptu, chalani podali kolektívny výkon. Rozhodne sa v sobotu.

Marek Kardoš, tréner Prešova: „V pasážach, v ktorých sme viedli, napríklad v prvom sete 16:9, sme vlastnými chybami darovali súperovi 10 bodov. To isté v štvrtom sete, kde sme darovali až 11 bodov. S týmto sa musíme popasovať, lebo po covide hráme veľmi nerovnomerne, nemáme čas na tréning a nemáme možnosť si ušetriť energiu. Musíme si tieto situácie, špeciálne doma ustrážiť. Tie hluché fázy nesmú byť také veľké, toto musíme zmeniť.“

Všetky zápasy je možné sledovať online. Výsledok je zverejnený na webe www.vkmiradpupresov.sk a klubových sociálnych sieťach.

Volejbalisti Rieker UJS Komárno získali prvý extraligový titul v klubovej histórii. Zverenci Robina Pěluchu zvíťazili v stredajšom domácom štvrtom stretnutí finálovej série nad tímom TJ Spartak Myjava v troch setoch a v sérii triumfovali 3:1 na zápasy. Blahoželáme.