Odteraz VK MIRAD UNIPO Prešov

Po predčasne ukončenej sezóne v jari tohto roku sa nám nezadržateľne blíži nový ročník mužskej extraligy. Prešovskí volejbalisti do nej vstúpia v zmodernizovanej športovej hale s novým názvom, logom a tvárami.

https://www.facebook.com/presovvolejbal/posts/2090602477738139

Dlho očakávaný návrat do domovského stánku Športovej haly Prešovskej univerzity v Prešove plánujú Miraďáci osláviť vo veľkom štýle. „Ďakujeme vedeniu univerzity, že sa po rekonštrukcii vraciame do priestorov, ktoré zažili všetky najväčšie úspechy prešovského mužského volejbalu. Spojenie značiek klubu a akademickej pôdy sme sa pri tejto príležitosti rozhodli zvýrazniť v celej marketingovej a mediálnej komunikácii,“ začal svoje vyjadrenie generálny manažér Marián Palenčar.

„Posledné úpravy sa diali pri vstupe spoločnosti Mirad do klubu v roku 2009. Je čas na zmenu. Do extraligy sme družstvo prihlásili pod názvom VK MIRAD UNIPO Prešov a korekciou prešlo aj oficiálne logo. Zachovali sme jeho historický tvar, zjednodušili font písma a do popredia sme vybrali volejbalovú loptu a univerzitný prvok sovy. Sova je prirodzeným symbolom akademického prostredia, múdrosti, ale je to tiež dravý živočích, ktorý je známy svojou bojovnosťou a trpezlivosťou. Tak sa chceme prezentovať aj my na ihrisku,“ uviedol generálny manažér.

Okrem avizovanej zmeny na trénerskej stoličke, ktorú obsadil skúsený reprezentačný lodivod Marek Kardoš sa úpravy nevyhli ani družstva samotného. Skladba nového hráčskeho kádra nebola vzhľadom na situáciu s koronavírusom jednoduchá, ale prebiehala pokojne. „Ročný angažmán sa skončil poľskému univerzálovi Mateuszovi Śnieżekovi a zmluvné vzťahy ukončili blokár Matúš Margicin a nahrávač Juraj Jurko,“ vyratúva odchody manažér a jedným dychom predstavuje nových hráčov.

„So začiatkom letnej prípravy sa trénerovi Kardošovi hlásilo hneď trio nováčikov. Z rakúskeho Waldviertel Team a s množstvom zahraničných skúsenosti prišiel poľský univerzál s gréckym občianstvom Łukasz Szarek. Na razantné prešovské útoky bude „servírovať“ lopty mladý nahrávač Peter Porubský, ktorý väčšinu svojej kariéry pôsobil v rodnej Nitre a Prievidzi výrazne pomohol k zisku Slovenského pohára. Treticu uzatvára mladý východniar Vincent Rzyman, ktorý vo svojom prvom komerčnom klubovom angažmáne spojí volejbal a vysokoškolské štúdium na Prešovskej univerzite.“

Ambície družstvo netají. „Napriek náročnej situácií v športe máme najvyššie ciele,“ stručne komentoval tréner Marek Kardoš.

Pandemická situácia stále sprísňuje podmienky usporadúvania verejných športových podujatí v interiéri. „Nové potvrdené prípady ochorenia COVID-19 pribúdajú. Počkáme si na potvrdené informácie. Dbáme na všetky opatrenia, ktoré vydalo Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR v súčinnosti s Regionálnym úradom verejného zdravotníctva v Prešove. Do tréningového procesu sme zapracovali pokyny vydané vedením Prešovskej univerzity v Prešove a počas zápasov budú vykonané všetky úkony súvisiace s opatreniami Slovenskej volejbalovej federácie. Hráči prešli testovaním s negatívnym výsledkom a v prípade potreby sme pripravení na ďalšie testovanie. Hľadáme možnosti, ako divákom poskytnúť zážitok z hry aj v prípade, že sa nebudú môcť osobne dostaviť do športovej haly.“

Ak tomu nezabráni vývoj epidemiologickej situácie na Slovensku a v okrese Prešov, tak letná príprava vyvrcholí štartom mužskej volejbalovej extraligy, ktorý je z rozhodnutia federácie naplánovaný na 26. september 2020.

Viac informácií a presné termíny zápasov nájdete na webe a klubových sociálnych sieťach. Srdečne pozývame fandiť!

https://www.facebook.com/media/set?vanity=presovvolejbal&set=a.2081130255352028

FOTO: Veronika Mihaliková

NAPÍSALI O NÁS:
https://presov.dnes24.sk/presovski-volejbalisti-vstupia-do-sezony-vo-vynovenej-hale-s-novym-nazvom-aj-tvarami-370890

https://pis.sk/clanok/19140/volejbalisti_odteraz_vk_mirad_unipo_presov.html

Vždy čerstvé informácie z diania v klube VK MIRAD UNIPO Prešov nájdete na Facebooku, Instagrame a YouTube! Odoberajte, zdieľajte, lajkujte, komentujte, máme to radi. 🙂 ĎAKUJEME! #vkmiradpupresov #miradfamily #fandimepresovu #miradarmy