Novým trénerom kadetov je Dominik Hajtol – profil

Vzhľadom na personálne zmeny v období letnej pauzy sa v klube intenzívne riešila otázka trénerov mládeže. V trojlístku Erik Digaňa – Tomáš Mačička – Tomáš Lampart nahradil prvého menovaného skúsený tréner Dominik Hajtol.

Domino má 25 rokov a volejbalovo vyrástol v Prešove, kde hral ešte v mládežníckych súťažiach. Štúdium ho zavialo na západ Slovenska. Bakalárske vzdelanie úspešne ukončil na Fakulte telesnej výchovy a športu Univerzity Komenského v Bratislave. Svoje uplatnenie popri škole našiel ako tréner mládeže a neskôr asistent trénera žien na lavičke tímu Slávia UK Bratislava a neskôr Slávia EU Bratislava, s ktorými získal vo všetkých vekových kategóriách titul Majsteriek Slovenska i Slovenský pohár.

„Za svoj najväčší úspech považujem to, že sa mi podarilo získať titul v každej vekovej kategórii. Veľmi ťažko sa vyberá len jeden najcennejší, ale tie top sú určite titul Majstra Slovenska Extraligy žien a zisk Slovenského pohára v roku 2017. Veľmi si vážim aj titul Majstra Slovenska v kategórií junioriek aj starších žiačok z roku 2016,“ vyratúva svoje úspechy Dominik.

V Prešove to bude o inom. Na tréningoch už zarezáva s chlapcami. Bude to veľká zmena? „Beriem každú sezónu ako novú výzvu. Bez ohľadu nato, či trénujem dievčatá alebo chlapcov chcem vždy svojich zverencov naučiť čo najviac,“ dodal Dominik. Momentálne je študentom magisterského stupňa štúdia na Fakulte športu Prešovskej univerzity v Prešove a teší sa na spoluprácu s prešovskými kadetmi.

Domino, držíme palce.

PROFIL:
Meno a priezvisko: Dominik Hajtol
Pozícia: tréner kadetov VK MIRAD PU Prešov
Vek: 25 rokov
Stav: slobodný

Zoznam trénerských úspechov Dominika Hajtola chronologicky:
2015:   – Majstrovstva Slovenska Kadetiek 1. miesto
2016:   – Majstrovstva Slovenska Žiacok 1. miesto
              – Majstrovstva Slovenska Kadetiek 2. miesto
              – Majstrovstva Slovenska Junioriek 1. miesto
2017:   – Extraliga ženy 1. miesto
             – Slovensky pohár ženy 1. miesto
             – Majstrovstva Slovenska Kadetiek 1. miesto
             – Majstrovstva Slovenska Junioriek 1. miesto

2018:   – Extraliga ženy 2. miesto
              – Majstrovstva Slovenska Junioriek 1. miesto

FOTO: klub a súkromný archív Dominik Hajtol

Vždy čerstvé informácie z diania v klube VK MIRAD PU Prešov nájdete na Facebooku, Instagrame a YouTube! Odoberajte, zdieľajte, lajkujte, komentujte, máme to radi. 🙂 ĎAKUJEME! #vkmiradpupresov #miradfamily #fandimepresovu #miradarmy