Nová moderná LED obrazovka v športovej hale

Vďaka projektu Slovenského olympijského a športového výboru na modernizáciu športovísk na Slovensku sa Prešovskej univerzite v Prešove podarilo zrekonštruovať osvetlenie v tenisovej hale a zároveň umiestniť inteligentný LED panel do športovej haly, ktorý prinesie pre študentov, pedagógov a divákov moderný zážitok zo športových výkonov.

Slovenský olympijský a športový výbor (SOŠV) prerozdelil financie od Bratislavy až po Michalovce na modernizáciu a rekonštrukciu športovej infraštruktúry celkovo 456 453 eur. O finančné prostriedky v celkovej výške 5,4 milióna eur v rámci výzvy 2022/1 požiadalo celkovo 99 subjektov a Prešovská univerzita v Prešove bola medzi desiatimi úspešnými žiadateľmi.

Aj táto výzva ukázala, že slovenské mestá, obce, územné celky i športové kluby a zväzy chcú rekonštruovať športovú infraštruktúru. K modernizácii im chýbajú najmä finančné prostriedky.

SOŠV výzvu realizoval v súlade s uznesením vlády Slovenskej republiky č. 285 z 12. júna 2019 k „Výstavbe, modernizácii a rekonštrukcii športovej infraštruktúry národného významu v rokoch 2019 – 2021“. V rozpočte kapitoly Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky boli na tento účel vyčlenené finančné prostriedky v celkovom objeme 3 milióny eur. Nevyužité finančné prostriedky z prvej výzvy boli predmetom aktuálnej.

Moderné vybavenie v športovej hale bude v prevádzke už čoskoro. Zaškolená bude technická obsluha. V klube maximálne využijeme nové inteligentné riešenie nielen počas zápasov najvyššej slovenskej volejbalovej súťaže Niké Extraligy mužov a turnaja o Niké Slovenský pohár, ale aj v rámci európskeho pohára Challange Cup, ktorého domáci zápas 16-finále je na programe už v utorok (8.11.2022) o 18:00 hod. Obrazovka s ohľadom na doplnkový kamerový systém bude veľkou pomôckou pri športovej príprave naprieč celý spektrom športových odvetví, výkonov a tréningového procesu.

FOTO: Prešovská univerzita v Prešove

Vždy čerstvé informácie z diania v klube VK MIRAD UNIPO Prešov nájdete na FacebookuInstagrameYouTube a najnovšie aj na TikToku! Odoberajte, zdieľajte, lajkujte, komentujte, máme to radi. ĎAKUJEME! #vkmiradunipopresov #miradfamily #fandimepresovu #miradarmy #miradfans #fandimmiradu