Nitra vyhrala v Prešove

Nitra  vyhrala v Prešove

Zverenci trénera Mareka Kardoša vyhrali v dramatickom zápase v Prešove a pripravili obhajcovi titulu vôbec prvú domácu prehru v sezóne. MIRAD PU viedol 2:1 na sety a 19:13, ale dobre rozbehnutý zápas nedokončil a prišiel o 9 zápasovú víťaznú sériu. Prešov prehral prvýkrát od 22. októbra. Nitra je s bilanciou 11-2 a 32 bodmi v tabuľke na 2. mieste, ale má o jeden zápas menej ako vedúci Prešov (11-3, 33). Naposledy prehrala 29. októbra.

VK MIRAD PU Prešov – VK Bystrina SPU Nitra 2:3 (23, -22, 21, -30, -11)
Zápas trval: 140 minút, rozhodovali: P. Höger a I. Porvazník
Prešov: Halaj 2, M. Sopko st. 10, Macko 15, Rajduga 27, Digaňa 6, Červeň 15, libero T. Lampart (Peleščák 0, Feňo 2, Lux 0). Tréner: Ľ. Šalata.
Nitra: Kašper 11, Zaťko 5, Szarek 20, Ludha 8, Sťahuliak 22, Malina 17, libero Hláčik (Porubský 1). Tréner: M. Kardoš.

Ľuboslav Šalata, tréner Prešova: „Dnes bolo vidieť, že sa stretli 2 vyrovnané družstva z čela tabuľky, ktoré predviedli asi všetko zo svojho súčasného repertoára. V prvom sete bol stav dlho vyrovnaný a o našom víťazstve rozhodli 2 zázračné zákroky nášho libera. V polovici druhého setu napriek nádejnému vedeniu sme prestali útočiť, súper sa svojej šance chytil a pohodlne vďaka dobrým blokom doviedol set do úspešného konca. V treťom a  štvrtom sete sme boli lepším tímom a všetko nasvedčovalo tomu, že zvíťazíme 3:1, ale trestuhodne zbabraný záver 4. setu, kde sme nevyužili vedenie 18:11 a 21:14 nakopol Nitru k obratu v zápase. V tajbrejku zvíťazili odvážnejší a lepšie blokujúci hostia. Až v dnešnom zápase sa ukázalo ako tomuto tímu chýba Ďuro Drobňák.“

Marek Kardoš, tréner Nitry: „Tešíme sa z víťazstva aj z predvedenej hry. Vzhľadom na to, že nám chýbajú  3 hráči zo základu a nominálny hráč, ktorý hra po diagonále hral na prihrávke. Tak som veľmi spokojný s predvedenou hrou a trochu zamrzia nevynútené chyby v kritických pasážach, ale na druhej strane sme boli prvýkrát v tejto sezóne do týchto nevynútených chýb zatlačený. Tak ako sa zachovali hráči dnes, tak si predstavujem profesionálny tím.“