Nitra stále bez premožiteľa :(

 

Nitra stále bez premožiteľa

Volejbalisti VKP Bystrina SPU Nitra odštartovali úspešne boje v nadstavbovej časti extraligy mužov. Úradujúci majster zdolal v 1. kole skupiny o 1.-5. miesto v repríze posledného finále VK MIRAD PU Prešov 3:1 a natiahol víťaznú sériu od začiatku sezóny na 17 zápasov. Rovnakým výsledkom vyhrala Nitra nad Prešovom všetky tri zápasy v tejto sezóne.

S výnimkou druhého setu mali zverenci Mareka Kardoša jasne navrch a dominovali v každej činnosti (esá 5:3, bloky 16:9, útok v percentách 47:34). V drese domácich najviac bodovali Igor Rehák (22 bodov), šiestimi blokmi sa blysol Marek Ludha. Hostia neboli v kompletnom zložení, do Nitry necestoval univerzál Marcel Lux a vôbec nenastúpil nahrávač Ján Halaj.

Extraliga mužov, skupina 1.-5. miesto:

1. kolo:
VKP Bystrina SPU Nitra – VK Mirad PU Prešov 3:1 (13, -19, 14, 17) 
Zápas trval: 87 minút, rozhodovali: Mokrý, Sluk
Nitra: Kubš 12, Ludha 14, Rehák 22, Grut 12, Kašper 7, Zaťko 1, libero Turis (Hollý 0, Horník 2, Sazvai 0). Tréner: M. Kardoš.
Prešov: Jurko 2, M. Sopko st. 13, Macko 8, Rajduga 5, Hudák 2, Červeň 3, libero T. Lampart (Drobňák 18, Mikovčík 1). Tréner: J. Vlk.

Marek Kardoš, tréner Nitry: „Vstúpili sme do nadstavby víťazne, ale ten výkon sa mi nepáčil. Vzhľadom k tomu, že Prešov prišiel trochu oslabení a hral v inej zostave, sme po prvom sete poľavili a hráči si hrali, čo chceli. Nedodržiavali sa taktické pokyny, mohli sme mať oveľa viac blokov, oveľa viac obrán, v ktorých sme hrali dnes naozaj veľmi zle. Nikdy sa takéto výkony u nás neopakujú, dúfam preto, že zajtra proti Prievidzi to bude oveľa jednoduchšie.“

Jaroslav Vlk, tréner Prešova: „Už od rozcvičky som mal pocit, že pôjde o prípravný novoročný zápas, nemal som z toho dobrý pocit. Prvý set sme hrali ako primrznutí z tohto počasia, od druhého setu sme sa však chopili svojej hry. Je pravda, že nám chýbali dvaja ústrední hráči Halaj a Lux. Nitra bola určite lepšia, bola kompaktná. My sme sa na prihrávke nevedeli stretnúť, neboli sme ani dôrazní v útoku a strašne veľa sme sa narobili na nejaký ten bod a to bolo rozhodujúce. Nitra si svoj náskok ustrážila.“