Naši žiaci zo ZŠ Šrobárová získali na Majstrovstvách Slovenska ZLATÉ MEDAILY!

Parádne správy k nám dorazili z MINI COOL VOLLEY turnaja, ktorý sa konal v stredu pod Tatrami. Naši žiaci VK MIRAD Prešov zo ZŠ Šrobárová vybojovali titul! Srdečne gratulujeme MAJSTROM SLOVENSKA! Finálový turnaj žiakov z celej Slovenskej republiky je úvodom do dlho očakávanej Svetovej ligy, ktorá sa hrá v Poprade tento víkend (2.-4.6.2017).

Bol to opäť sviatok mládežníckeho volejbalu. V akcii sme videli približne 120 mladých volejbalistov – 12 dievčenských a 8 chlapčenských tímov. Tie si postup na záverečný turnaj vybojovali v základných kolách, ktoré sa hrali počas celého školského roka. Turnaj organizovaný v spolupráci s klubom VK 2012 Junior Poprad začal o 9 hodine ráno na ZŠ Letná. Počasie podujatiu prialo. Namiesto telocvične sa hralo na príjemnom letnom slnku. Záštitu nad celým podujatím mala Slovenská volejbalová federácia v zastúpení koordinátora mládeže Jozefa Mihalca.

Naši chlapci pod vedením trénera Erika Digaňu, ktorý na ZŠ Šrobárová zároveň vyučuje telesnú výchovu, dostali ťažkú skupinu. Okrem tímu z Bratislavy a Trenčína aj odvekého rivala – Svidník. Napriek úvodnému zaváhaniu a prehre jedného setu 29:27 sa chlapci každým zápasom zlepšovali a skupinu vyhrali. Ďalším súperom po postupe bol Púchov a hladká výhra 2:0. Vo finále sa očakával Svidník, ale ten nemal svoj deň. Vyvrcholením turnaja bol náš súboj proti ZŠ Sama Cambela Slovenská Ľupča, ktorého káder tvoria najmä žiaci z Banskej Bystrice. Finále bolo na prvý pohľad jednoznačné, avšak napätie v závere nechýbalo. Prvý set sme vyhrali 25:20 a v druhom vyhrávali už 21:7, keď prišlo menšie zaváhanie. Posledný krok býva najťažší, čo sa potvrdilo. Našťastie so zdarným koncom pre nás a konečným výsledkom finále 2:0, ktorý znamenal zisk titulu MAJSTROV SLOVENSKA!

Hodnotenie trénera: „Za celý turnaj sme stratili set a pravom si môžeme hovoriť majstri. Som nesmierne hrdý na chlapcov a celu triedu 7.C, ktorá prišla podporiť svojich spolužiakov do Popradu. Ako som vravel už skôr, rastie nám v Prešove šikovná generácia volejbalistov, ktorej sa už v tomto veku blýska na krku zlatá medaila. Ďalšie majstrovstvá nás čakajú o týždeň v Trenčíne, tentoraz klubové. Uvidíme, ako to dopadne, no v kútiku duše dúfam, že si donesieme medailu. Držte palce.“

Zostava ZŠ Šrobárová (VK MIRAD Prešov):
Alex Verčimak, kapitán
Filip Duda
Michal Ivanič
Martin Falat
Peter Janíček
Tomáš Orečný
Paľko Anderko
Patrik Goliaš
Adam Tomčik
a veľká podpora v hľadisku z radov žiakov 7.C zo ZŠ Šrobarová v Prešove.

Ostatní účastníci chlapčenského turnaja:
ZŠ Radlinského Kúty
ZŠ s MŠ Boleráz
ZŠ Gorazdova Púchov
ZŠ Bezručova Trenčín
ZŠ Sama Cambela Slovenská Ľupča
ZŠ 8. mája Svidník
ZŠ Letná Poprad – usporiadateľ

FOTO: Ivan Ivanič

Vždy čerstvé informácie z diania v klube nájdete na našom Facebooku aj Instagrame. Sledujte, lajkujte, zdieľajte… #vkmiradpupresov ĎAKUJEME 😉