NADSTAVBA PLNÁ ZMIEN !!!!

Družstvo úradujúceho volejbalového majstra Slovenska ŠK Chemes Humenné ukončí svoje pôsobenie v extralige mužov po prvej časti.

Rozhodla o tom Správna rada VK Chemes po rokovaní s generálnym sponzorom CHEMES, a. s. Humenné. O nečakanom kroku informoval klub, ktorý získal štyri majstrovské tituly a úspešne reprezentuje Slovensko v európskych pohároch, prostredníctvom oficiálneho stanoviska.

Už minulý týždeň 17. novembra odstúpil z funkcie predsedu správnej rady klubu Stanislav Rehúš, ktorý informoval o dôvodoch, ktoré ho viedli k tomuto rozhodnutiu: „Od 25. februára 2013, keď Mestské zastupiteľstvo (MsZ) v Humennom schválilo nájomnú zmluvu medzi Správou rekreačných a športových zariadení (SRaŠZ) a VK Chemes, ako aj ostatnými športovými klubmi, správna rada VK Chemes viackrát poukázala, že sa domnieva, že niektoré jej ustanovenia nie sú v súlade so zákonom. Viackrát som osobne, ale aj písomne upozorňoval poslancov MsZ na tieto skutočnosti. Zároveň sme vedenie mesta aj poslancov oboznámili s našimi požiadavkami, ktoré však akceptované neboli.“

Prezident Slovenskej volejbalovej federácie Ľubor Halanda verí, že nepríde k najhoršiemu scenáru. „Minulý týždeň mi bývalý predseda Správnej rady pán Ing. Rehúš naznačoval, že môže prísť aj k takejto možnosti. Ja som stále veril, že sa dohodnú, ale ako vidno zainteresované strany bohužiaľ k dohode neprišli. Nie sme nadšení z tejto situácie, ale veríme, že nakoniec príde k dohode a nenaplní sa najhorší možný scenár, teda odstúpenie družstva ŠK Chemes Humenné zo súťaže. Veríme, že napokon príde k rozumnému riešeniu,“ povedal Ľ. Halanda.

Humenné odohrá v prvej časti extraligy ešte tri zápasy – vo Svidníku, doma s Myjavou a 6. decembra v Prešove. V tabuľke je klub momentálne na treťom mieste so ziskom 35 bodov. ŠK Chemes pôsobí aj v európskom pohári Challenge Cup, kde v 2. kole postúpil cez švajčiarsky tím Lausanne UC. V 16-finále narazia zverenci trénera Richarda Vlkolinského na v decembri na chorvátsky MOK Rovinj.

Vyhlásenie Správnej rady VK Chemes Humenné:
/pôvodné znenie/

Vážení priatelia,

Správnu radu VK Chemes informoval v uplynulých dňoch jej predseda Ing. Stanislav Rehúš o odstúpení zo svojej funkcie. V tejto súvislosti Správna rada VK Chemes po rokovaní s generálnym sponzorom CHEMES, a. s Humenné rozhodla, že družstvo mužov ŠK Chemes Humenné po odohratí základnej časti extraligy zo súťaže odstúpi.

Do konca základnej časti extraligy bude ŠK CHEMES Humenné hrať z toho dôvodu, aby kontumáciou jeho výsledkov nebolo ovplyvnené postavenie družstiev v tabuľke.

Mládežnícke družstvá zostanú v súťažiach do konca sezóny 2014/2015, ak Mesto Humenné poskytne VK CHEMES Humenné do 30. novembra 2014 sumu, o ktorú mu kráti schválenú finančnú dotáciu na rozvoj a podporu mládežníckych družstiev v roku 2014 a do 28. februára 2015 dostane klub polovicu finančnej dotácie na rozvoj a podporu mládežníckeho športu, ktorú mu Mestské zastupiteľstvo v Humennom schváli na rok 2015.

Keďže budúcnosť volejbalu v Humennom nám nie je ľahostajná a zostáva nám ešte nádej, že nami uznávaný princíp fair play v Humennom zvíťazí, sme prístupní prehodnotiť svoje rozhodnutia v prípade, ak do 30. novembra 2014 Správa rekreačných a športových zariadení (SRaŠZ) mesta Humenné podpíše s VK Chemes Humenné zmluvu o prenájme mestskej športovej haly v Humennom na 4 roky, pričom v zmluve budú splnené pripomienky, ktoré VK Chemes Humenné Mestu Humenné definoval. Ďalej, ak do 30. novembra 2014
budú stornované všetky neoprávnené faktúry mesta Humenné vystavené VK Chemes Humenné za doterajšie využívanie športovej haly v Humennom. Správna rada VK Chemes je prístupná svoje rozhodnutie prehodnotiť, ak sa predstavitelia Mesta Humenné, ktorí sa verejne hanlivo vyjadrovali na vedenie VK Chemes a generálneho sponzora klubu za tieto svoje činy verejne ospravedlnia.

Ďakujeme za odvedenú prácu, dosiahnuté vynikajúce výsledky a úprimnú podporu VK Chemes Humenné za uplynulé roky všetkým, pre ktorých bol volejbal v Humennom akýmkoľvek spôsobom dôležitou súčasťou života. Ďakujeme všetkým, s ktorými sme mali tú česť tvoriť veľkú volejbalovú rodinu.

Správna rada VK Chemes Humenné

Sládeček sa lúči s Myjavou a zamieril do Poľska

Ako na konci minulého týždňa informoval Denník Šport, slovenskú extraligu opúšťa jedna z osobností. Skúsený nahrávač Michal Sládečeksa rozlúčil so Spartakom Myjava a sezónu dohrá v druhej najvyššej poľskej súťaži Espadon Štetín. S Myjavou sa 34-ročný volejbalista rozlúčil najskôr pohárovým súbojom v Ankare a potom cez víkend odohral svoj posledný duel v extralige na palubovke vedúceho Prešova.

„Zomlelo sa to veľmi rýchlo,“ povedal Denníku Šport bratislavský rodák, ktorý si premiéru v našej extralige odkrútil až pred rokom v drese Prievidze. Predtým pôsobil v najvyšších súťažiach iba v zahraničí. S Českými Budějovicami bol štvornásobný majster Česka, s Innsbruckom sa dostal do finále a vyhral Rakúsky pohár. Hral aj v Klagenfurte, v Česku v Ústí nad Labem, Zlíne, Příbrami a v Brne, rumunskú ligu okúsil v Zalau.

Štetín vedený bývalým poľským reprezentantom Przemyslawom Michalczykom má v druhej najvyššej súťaži postupové ambície do PlusLigy. Po 10. kole však je v tabuľke až na 7. mieste. S 15 bodmi zaostáva na prvú štvorku o šesť bodov. Niekdajšieho dvojnásobného majstra Poľska tlačí topánka práve na nahrávačskom poste. Na ňom sa striedajú 20-ročný Kwiecen a u nás z krátkeho vlaňajšieho pôsobenia v Humennom známy Leszczawski. Najznámejším hráčom v kádri je však dlhoročný reprezentant, 215 cm vysoký blokárNowak.

„Taká ponuka sa neodmieta, Poľsko pre mňa bolo vždy top. Myjava mi vyšla v ústrety, za čo som klubu veľmi vďačný. V Spartaku som bol maximálne spokojný. Pohár bola pre nás krásna udalosť, pre väčšinu hráčov nová skúsenosť. Škoda, v Ankare sa dalo uhrať viac, ale v každom sete sme urobili o dve-tri chyby viac ako domáci,“ dodal Sládeček. Nahradí ho juniorský reprezentant Peter Porubský z Nitry. Dvojicu smečiarov Malina – Mračko doplní v krátkom čase Vladimír Katona, ktorý ukončil pôsobenie v Brne.

SLOVENSKY POHÁR 2014/2015

Do výberového konania SVF na organizátora finálového turnaja Slovenského pohára mužov a žien sa prihlásili v termíne VKP Bratislava a VK Spišská Nová Ves.

Rozhodnúť sa má do 30.11.2014. Turnaj sa bude konať 31.1. a 1.2. 2015 v kategórii mužov a žien na jednom mieste. V sobotu sú na programe štyri semifinálové stretnutia. V nedeľu finále žien a mužov.

zdroj: dennik sport, www.volejbal.sk, www.svf.sk