Novú sezónu začneme odvetou súboja o bronz. Kedy?

Napriek letnej pauze už teraz vieme, kedy sa pod vysokou sieťou stretneme v jeseni. Prvé kolo extraligy mužov je na programe v sobotu 22. septembra 2018. Prvým súperom našich chlapcov bude východniarsky rival TJ Slávia Svidník. Okrem odvety série o bronz sa v prvom kole odohrajú ešte štyri zápasy: VKM Stará Ľubovňa – VK Prievidza, TJ Spartak Myjava – VKP-SPU, MVK Zvolen – VK Spartak UJS Komárno, VK KDS-Šport Košice – COP Trenčín.

V mužskej extralige prvýkrát od sezóny 2014/2015 účinkuje desať tímov. Nováčikom je pre tento rok Komárno. V základnej časti odohrajú družstvá 18 kôl, posledné je na programe 19. januára 2019. Hrá sa systémom každý s každým doma aj vonku. Následne vzniknú dve nadstavbové skupiny: o 1. – 4 a o 5. – 10. miesto. Play-off s osmičkou najlepších odštartuje 16. marca, majster bude známy najneskôr 4. mája.

Základnú časť tvorí 14 kôl, záverečné odohrajú 12. januára 2019. Hrá sa rovnako dvakrát každý s každým. V nadstavbe budú skupiny o 1. – 4 a o 5. – 8. miesto. Do play-off prenikne všetkých osem účastníkov; klub, ktorý neuspeje v sérii o 7. priečku, bude v prelínacej súťaži bojovať o jednu extraligovú miestenku proti víťazom 1. ligy západ a 1. ligy východ. Play-off sa začne 9. marca, šampión bude známy najneskôr 24. apríla, informuje web SVF.

Žreb 1. kola slovenskej extraligy volejbalistov 2018/2019 (sobota 22. septembra 2018):

VKM Stará Ľubovňa – VK Prievidza
TJ Spartak Myjava – VKP-SPU
VK MIRAD PU Prešov – TJ Slávia Svidník
MVK Zvolen – VK Spartak UJS Komárno
VK KDS-Šport Košice – COP Trenčín

Zdroj: svf.sk
FOTO: TASR 

Vždy čerstvé informácie z diania v klube VK MIRAD PU Prešov nájdete na Facebooku, Instagrame a YouTube! Odoberajte, zdieľajte, lajkujte, komentujte, máme to radi. 🙂 ĎAKUJEME! #vkmiradpupresov #miradfamily #fandimepresovu #miradarmy