VIDEO: Na Komárno sme nestačili, odveta v stredu

Volejbalisti Rieker UJS Komárno vyhrali v prvom zápase semifinálovej série extraligy mužov na palubovke VK MIRAD UNIPO Prešov a ujali sa vedenia 1:0 na zápasy. Druhý duel je na programe v stredu v Komárne. Séria sa pre koronavírus v oboch tímoch začala neskôr a preto je z termínových dôvodov skrátená na dve víťazstvá.

Extraliga mužov – play-off – sobota:

SEMIFINÁLE (na 2 výhry) – prvý zápas:

VK MIRAD UNIPO PREŠOV – RIEKER UJS KOMÁRNO 0:3 (-22, -21, -20)
Rozhodovali: Höger a Andrejčák, bez divákov.

Prešov: Drobňák 2, Mudo 12, P. Porubský 0, M. Sopko st. 14, Mikovčík 7, Szarek 9, libero T. Lampart (Ščerba 3, V. Rzyman 0, Velička 0, Macko 4). Tréner: M. Kardoš.
Komárno: Ogurčák 12, Kašper 6, Mlynarčík 21, Kubš 12, Mačuha 2, Kasperkevič 4, liberá Turis a Pati-Nagy (Jalovecký 0, Százvai 0). Tréner: R. Pělucha.

Hráči zápasu: Rodrigo Moraes Mudo (Prešov) – Peter Mlynarčík (Komárno)

Priebeh: Po vyrovnanom úvode si hostia vypracovali trojbodový náskok a ten si už dobrou hrou udržali až do konca. V druhom sete viedol Prešov 5:2, ale Komárno rýchlo vyrovnalo, neskôr sa dostalo do tesného vedenia a náskok si podobne ako v prvom dejstve udržalo až do konca. Domáci volejbalisti nenašli recept na súpera ani v treťom sete, ktorý bol napokon posledný. Mal podobný priebeh ako prvé dva a hostia sa ujali v sérii vedenia 1:0.

Zaujímavosti: Prešov ako víťaz základnej časti postúpil rovno do semifinále. Potom v tíme úradoval koronavírus a hráči sa z toho dostali len tento týždeň. Bol to prvý zápas Šarišanov od 6. februára. Komárno zdolalo Prešov druhýkrát za sebou, v poslednom zápase základnej časti zvíťazilo v Nitre 3:2. Komárno delí jedno víťazstvo od druhého postupu do finále v klubovej histórii. V roku 2015 prehrali v sérii o zlato práve s Prešovom. Smečiar Komárna Matej Kubš zaznamenal 12 bodov a prekročil hranicu 2000 bodov od zavedenia štatistického modulu Data Volley (2012-13). Prešovský blokár Ivo Mikovčík zaznamenal jeden blok a ten bol 300. v jeho kariére. Nahrávač Prešova Peter Porubský odohral v extralige prvý zápas od 12. decembra. Koncom januára sa podrobil artroskopickej operácii kolena. Prešov prehral doma prvýkrát v sezóne.

Lídri: Najviac bodujúcim hráčom duelu bol komárňanský univerzál Peter Mlynarčík, ktorý si pripísal 21 bodov (1 eso, 3 bloky) a v útoku mal 59% úspešnosť. Tri bloky mal aj Peter Kašper. Za domácich mal 14 bodov kapitán Martin Sopko st. (2 esá). Brazílsky blokár Mudo si pripísal 12 bodov (1 eso, 3 bloky).

Marek Kardoš, tréner Prešova: „Bohužiaľ, snažili sme sa urobiť všetko pre to, aby sme boli pripravení. Chýbajú nám hodiny tréningu. Druhá vec je, že sme nespravili veci, ktoré sme mali, to je fakt. Tí hráči, čo mali potiahnuť, nepotiahli. Urobíme všetko pre to, aby sme sa sem v sobotu vrátili, to je jednoznačné. Máme dva-tri dni na to, aby sme sa dali dokopy a aby sme hrali úplne inak.“

Robin Pělucha, tréner Komárna: „Teším sa z výsledku. Nechcem hodnotiť či Prešov bol, alebo nebol vo forme po karanténe, lebo každý sme si tým prešli. Viac ma teší, že naša hra bola dobrá, bola taká, ako sme si predstavovali. Isté chyby tam sú, ale bolo to diametrálne odlišné oproti iným zápasom. Eliminovali sme ich útočné zbrane a mali sme dobrý servis. Boli sme konzistentní v útoku po príjme.“

Zdroj: svf.sk
Foto: Daniel Koháni

NAPÍSALI O NÁS:
http://svf.sk/sk/archiv-sprav/detail-spravy/_komarno-spravilo-krok-k-finale
https://pis.sk/?c=12&id=19587&preview=1
https://www.ahoj.tv/clanky/clanok/6163/presovski-volejbalisti-v-prvom-zapase-semifinale-podlahli-komarnu/
https://presov.dnes24.sk/neprijemne-zakopnutie-volejbalisti-presova-v-semifinale-pohara-neuspeli-foto-385494

Vždy čerstvé informácie z diania v klube VK MIRAD UNIPO Prešov nájdete na Facebooku, Instagrame a YouTube! Odoberajte, zdieľajte, lajkujte, komentujte, máme to radi. 🙂 ĎAKUJEME! #vkmiradunipopresov #miradfamily #fandimepresovu #miradarmy