Myjava zdolala v dráme Prešov a postúpila do semifinále

Záznam kliknite na ikonu tvcom

Posledným semifinalistom extraligy mužov sa stali volejbalisti Spartaka VKP Myjava. V rozhodujúcom piatom zápase štvrťfinálovej série vyhrali zverenci trénera Vladimíra Sirvoňa nad VK PU Mirad Prešov po veľkej dráme 3:2, keď prehrávali 1:2 na sety a v tajbrejku 5:9. V semifinále sa Myjava stretne s Humenným. Druhú dvojicu tvoria Volley Team UNICEF Bratislava a Legend Watches Slávia Svidník. Semifinálové série na trí víťazné zápasy sa začínajú v stredu 27. marca.

Extraliga mužov – štvrťfinále play-off – piaty zápas (na 3 víťazstvá): Spartak VKP Myjava – VK Mirad PU Prešov 3:2 (17, -24, -25, 22, 13) – konečný výsledok série: 3:2, Myjava postúpila do semifinále 121 min, rozhodovali: Mokrý, Malík, 300 divákov. Spartak: Martin Mikula 3, Rehák 25, Hinduliak 15, Kriško 22, Mračko 9, Pělucha 9, libero Pipa (Halaj 2, Horník 2). Tréner: V. Sirvoň. Prešov: Shkliar 6, Tholt 22, Beňa 17, Faron 9, Hudák 10, Mikita 5, libero T. Lampart (Lux 1, Maroš Sopko 0, R. Németh 2). Tréner: Ľ. Šalata.

Domáci volejbalisti vyhrali hladko prvý set, lenže potom nezvládli dve koncovky a už len jeden set ich delil od nečakaného vypadnutia. Myjavčania si však vybojovali tajbrejk, v ktorom sa diali veci. Strany sa totiž menili za stavu 8:4 pre hostí a zdalo sa, Prešov sa po troch rokoch opäť pozrie do semifinále. Šarišania ešte viedli 9:5, ale domáci pri servise blokára Pěluchu znížili na 8:9 a ožili. Potom sa Myjava dokonca dostala do vedenia 11:10, lenže Prešov stihol zareagovať a v koncovke vyhrával 13:12. To však bolo zo strany hostí všetko, Myjava získala prvý mečbal a hneď ho aj na radosť 300 divákov využila.

Zdroj: Filip Hudec, SVF