Myjava podľahla 3:0

Myjava podľahla 3:0

V extralige mužov boli v sobotu na programe tri zápasy. Majstrovský Prešov si v 5. kole skupiny 1.-5. poradil na domácej palubovke s Myjavou 3:0 a upevnil si druhé miesto v tabuľke. V drese hostí už nastúpil blokár Richard Seifert. Košice po triumfe nad Prešovom vyhrali v Komárne v troch setoch a dostali sa na 3. miesto. Komárnu, ktoré prehrali štvrtý zápas za sebou, citeľne chýbal nahrávač Tomáš Hollý. V 3. kole skupiny 6.-9. vyhral Svidník na palubovke Starej Ľubovne 3:0.

Volejbalová extraliga mužov:
5. kolo, skupiny 1.-5.:
VK MIRAD PU Prešov – TJ Spartak Myjava 3:0 (21, 22, 18)
Zápas trval 79 minút, rozhodovali: J. Servický a A. Sluk
Prešov: Halaj 2, M. Sopko st. 11, Macko 8, Rajduga 8, Drobňák 19, Červeň 4, liberá T. Lampart a Pavlinský (Mikovčík 4). Tréner: Ľ. Šalata.
Myjava: Ihnát 4, Piovarči 7, Katona 15, Pokopec 4, Seifert 9, Hauer 2, libero Ochodnický (Konc 4, Müller 0). Tréner: M. Pipa.

Ľuboslav Šalata, tréner Prešova: „Od začiatku zápasu sme boli lepší v dvoch kľúčových činnostiach a to sú príjem podania a servis. Zámer, s ktorým sme nastupovali do zápasu sa nám podarilo naplniť. Chceli sme zvíťaziť za 3 body a dať priestor aj striedajúcim hráčom. Myslím, že to bol kvalitný zápas aj zásluhou dobre hrajúcej Myjavy, ktorá nastúpila už aj so Seifertom v základnej zostave.“

Martin Pipa, tréner Myjavy: „Blahoželám domácim k víťazstvu. Súper nás zatlačil podaním a moji mladí hráči neudržali kvalitu prihrávky, na ktorej by sme mohli stavať a útočiť našimi stredovými hráčmi. Pochválim hráčov za náš blok. Máme tam rezervy na prihrávke na ktorej budeme pracovať naďalej, aby sme boli konkurencie schopní.“

04

11

12

15

16

25