Mladší žiaci v Poprade na 6-kovom turnaji úspešní

V sobotu (12.2.2018) boli na programe zápasy 4., 5., a 6. kola súťaže Oblasti východ v kategórií mladších žiakov. Do Popradu na turnaj v 6-kovom volejbale, pod vedením trénera Erika Digaňu, cestovalo o jedného hráča zo základnej zostavy menej, ale vzhľadom na kategóriu, dostali šancu iní.  Po výhre všetkých zápasov na ostatnom turnaji vo Svidníku mal tréner vysoké ambície aj teraz.

Hneď úvodný zápas proti Starej Ľubovni hráči zvládli. Prvý set vyhrali 25:19, pričom urobili neuveriteľných 16 chýb. Prejavila sa počiatočná nervozita, ale aj tak bolo to číslo príliš vysoké. Pred začiatkom druhého setu pomohol príhovor trénera. Tréma opadla, set skončil 25:13 a kouč mohol byť s výkonom svojich zverencov spokojný. Zápas vyhrali 2:0.

Nasledovalo meranie síl s odvekým rivalom zo Svidníka, ktorý svoj prvý zápas s Popradom prekvapivo prehral. Naši žiaci vstúpili do zápasu ustráchane. Hlavne prvý set hral Svidník veľmi dobre na útoku aj v obrane. Až v druhom sete začali chlapci hrať svoju hru. Pri podaní Ivaniča a v tomto postavení bez chýb vyhrali set jednoznačne 25:9. Na raz prišiel tajbrejk, kde hráči sa hráči opäť dostali do útlmu. Urobili 4 nevynútené chyby, čo napokon stalo víťazstvo a prehrali 2:1.

Posledný zápas hrali naši chalani proti Popradu. Oba sety vyhrali rodielom 25:15 poctivou hrou v poli a veľkou aktivitou, keď sa po príjme lopty hneď snažili o jej položenie do ihriska súpera.

Jediný zápas kde musím chlapcov pochváliť že hrali to čo som chcel pochytali lopty a dohrali, po prijme podania sa snažili na prvý raz položiť loptu a hlavne hrali s hecom. Vyhrali sme s Popradom 2:0 kde oba sety sme vyhrali 25:15. Popradu sa na začiatku zranil hráč pri čom musel isť na pol setu dole, ale to by nemalo znižovať moju pochvalu a ich výkon.

Zhrnutie trénera Erika Digaňu: „Turnaj sme vyhrali aj napriek prehre so Svidníkom 2:1. S nimi to bol naozaj náročný zápas a ja som zato rád, lebo takýchto ťažkých zápasov chalani potrebujú hrať čo najviac. Z nich si odnášajú potrebné skúsenosti. Po našom zápase Svidník následne prehral so Starou Ľubovňou 2:1, čo ma utvrdilo, že v tejto kategórií výkon kolíše raz hore a raz dole. Vyhrať môže naozaj každý nad každým. Turnaj mi ukázal, naše rezervy. Veľmi sme sa nevenovali podaniu na veľké ihrisko, kedže na tréningu máme veľa detí naraz a hráme na viacero menších. Toto som chlapcom vôbec nevyčítal. V dobrom svetle sa ukázali chlapci, ktorí už dlhšie nehrali. Na ihrisku sa po čase objavil aj kapitán Verčimák, ktorý odohral v treťom zápase to, čo sa od neho očakávalo. Chlapci začali cvičiť SM-systém s fyzioterapeutkou Paťou Červeňákovou. Som jej veľmi vďačný, že si našla čas. Väčšina chalanov v tíme za krátky čas vyrástla o niekoľko desiatok centimetrov a tieto fyzio-cvičenia veľmi pomáhajú ich chrbticiam vo vývoji. Po tomto turnaji sme opäť múdrejší, máme ponaučenie a vieme, čomu sa budeme viac venovať v tréningovom procese.“