Mladší žiaci v 6-kovom volejbale na 3. mieste

V sobotu (11. mája 2019) pokračovala súťaž kategórií mladších žiakov v 6-kovom volejbale záverečným turnajom 16.-18. kola. Pod záštitou Slovenskej volejbalovej federácie a Oblasti Východ si naši najmladší hráči merali sily s družstvami VKM Stará Ľubovňa a TJ Slávia Svidník. Táto kategória nemá vyvrcholenie v podobe národných MSR.

Pod vedením trénera Tomáša Mačičku si poslednýkrát v tejto sezóne zahrali hráči VK MIRAD PU Prešov na domácej palubovke Gymnázia Konštantínova.

Výsledky:
16. kolo: Svidník – Stará Ľubovňa 3:0 (22,12,15)
17. kolo: Stará Ľubovňa – Prešov 3:2 ( 18,-20,-15,6,12 )
18. kolo: Prešov – Svidník 1:3 (-4,-13,23,-9 )

Hodnotenie trénera Tomáša Mačičku: „Skončili sme na treťom mieste. Čo dodať. Vzhľadom na to, že zo súťaže sa nikam nepostupovalo, tak som tomu nevenoval až takú váhu a na tréningu sme 6-kový systém trénovali len ojedinele, keď to bolo potrebné. Väčšinu sezóny som sa sústredil na 4-kový volejbal a na zlepšovanie hráčov v danom systéme a HČJ. Sezóna bola dlhá trvala od novembra do mája. Po zápasoch sme si hovorili, kde by sme sa chceli posunúť a čo zlepšiť. Stále sme si povedali, na čom treba pracovať v tréningoch, hlavne čo sa týka techniky, lebo tá je rovnaká, ako v 6-kovom, tak v 4-kovom systéme. Dopadlo to, ako dopadlo a chlapci okúsili, to čo budú mať budúci rok ako denný chleba (ročníky 2005). Pochvala im ide za chcenie, chuť a snahu v každom zápase, ktorú vynaložili, aby zdolali súpera.

Hráči si za 3. miesto v súťaži na východnom Slovensku odniesli bronzové medaily a diplom. Nominácia:  Pijaček, Zibrin, Baloga, Marcinko, Horanič, Kandera, Imlej, Goliáš, Orečný.

Tabuľka kategórie ml. žiakov v 6-kovom volejbale po poslednom turnaji k 11.05.2019.
Všetky výsledky kategórie mladších žiakov nájdete na www.volleynet.sk.

FOTO: Tomáš Mačička

Vždy čerstvé informácie z diania v klube VK MIRAD PU Prešov nájdete na Facebooku, Instagrame a YouTube! Odoberajte, zdieľajte, lajkujte, komentujte, máme to radi. 🙂 ĎAKUJEME! #vkmiradpupresov #miradfamily #fandimepresovu #miradarmy