Mladši žiaci v 4-kovom volejbale sa doma zlepšili

V nedeľu (27. marca 2022) pokračovala mladším žiakom oficiálna súťaž Oblasti Východ pod záštitou Slovenskej volejbalovej federácie. V kategórií *4-kového volejbalu (*na ihrisku proti sebe stoja 4+4 hráči, pozn. redakcie) organizátor rozdelil východoslovenské družstvá do dvoch skupín. V prvej sa nachádza naše družstvo, proti ktorému sa postupne v skrátených 3 kolách postaví áčkový a béčkový výber favorita zo Svidníka a žiaci MŠK Vranov nad Topľou. V druhej skupine si podobným princípom merajú sily 2 družstvá zo Starej Ľubovne a Popradu a Šace. 

Nominácia: Pudleiner, Šebeň, Vozár, Verčimák, Hvozdovič.

Turnaj sa odohral na Gymnáziu Konštantínova v Prešove. Družstvá opäť ukázali, čo sa naučili a ako sa zlepšili od posledného merania síl. Je vidieť progres na všetkých hráčoch v každom družstve. Aj Vranov, ktorý na prvom turnaji mal problém s prehodeným a podaním lopty, bol príjemným súperom na začiatok turnaja. Vzhľadom na to, že oblasť je rozdelená na 2 skupiny, tak momentálne sú najzaujímavejšie zápasy práve zverencov trénera Tomáša Mačičku a áčkového výberu Svidníka. Tieto zápasy sú neustálou výzvou pre hráčov. Hráči sa už nevedia dočkať spojenia skupín a hry aj proti rovesníkom z Popradu a Starej Ľubovne.

Výsledky: 
VK MIRAD UNIPO Prešov – TJ Slávia Svidník „A“ 2:0 (21, 24)
TJ Slávia Svidník „A“ – TJ Slávia Svidník „B“ 2:0 (16, 18)
TJ Slávia Svidník „B“- VK MIRAD UNIPO Prešov 0:2 (-16, -21)
MŠK Vranov nad Topľou – VK MIRAD UNIPO Prešov 0:2 (-14, -8)
TJ Slávia Svidník „A“ – MŠK Vranov nad Topľou 2:0 (11, 8)
TJ Slávia Svidník „B“ 2:1 – MŠK Vranov nad Topľou(14, -23, 7)

Tabuľka ml. žiakov 4-kový volejbal Oblasti Východ k 31.3.2022. Zdroj: http://www.volleynet.sk/

Hodnotenie trénera Tomáša Mačičku:„Hráči pracujú na ihrisku samostatne s malými korekciami trénera. Vediem ich k tomu, aby boli samostatní, podporovali sa a diskutovali o vzniknutých problémoch. Vyhľadávali slabé miesta súperovej obrany, ale v tom najhlavnejšom smere, aby boli odvážni na útoku a išli do smeču /ktorý trénujeme/ aj za cenu chýb. V zápasoch si viac uvedomujú naučené zručnosti a cítiť význam a dôsledky tréningovej práce.

Foto: Tomáš Mačička

Vždy čerstvé informácie z diania v klube VK MIRAD UNIPO Prešov nájdete na FacebookuInstagrame, YouTube a najnovšie aj na TikToku! Odoberajte, zdieľajte, lajkujte, komentujte, máme to radi. 🙂 ĎAKUJEME! #vkmiradunipopresov #miradfamily #fandimepresovu #miradarmy #miradfans #fandimmiradu