Mladší žiaci potvrdili formu, v 3-kovom volejbale postúpili na MSR

Mladší žiaci VK Mirad Gymnázium Konštantínova cestovali v sobotu (19.05.2018) do Popradu na záverečný turnaj súťaže Oblasti Východ mladších žiakov v 3-kovom volejbale. Za pekné výkony a postup na Majstrovstvá Slovenska v tejto kategórií si chlapci vyslúžili odmenu. 

 

Tréner Erik Digaňa hodnotí priebeh posledného 3-kového turnaja: „Kedže všetko už bolo rozhodnuté, tak som na turnaj pod Tatry zobral viacerých chalanov. Dobre im padlo, že si všetci zahrali. Prešov A vyhral všetky zápasy okrem posledného s lídrom tabuľky Svidník A. V tíme svidníckeho favorita sú všetko žiaci, minuloroční Majstri Slovenska v 3-kovom volejbale. Sú to vysokí hráči a ja pracujem na tom, aby naša forma vyvrcholila na MSR. Skúšame štýl hry, ktorý by mohol platiť na Svidnícke áčko. Chlapci z tímu Prešov B, zahrali tiež kvalitný turnaj. Vyhrali síce len nad Starou Ľubovňou, ale opäť ukázali pekné volejbalové srdce. Všetci hráči si z chuti zahrali. Prešov sa kvalifikoval na MRS z 2.miesta Oblasti Východ a na finálový turnaj chalani vycestujú v zmiešanej zostave a teda áčko aj béčko spolu. Verím, že spoločnými silami medailu donesieme.“

Nominácia Prešov A: Anderko, Marcinko, Orečný, Horanič, Juraško, Figura, Lukačko.

Nominácia Prešov B: Pijaček,Goliáš, Zibrin, Pollák, Kandera, Kozak, Pasečiak.
 

Výsledky zápasov Prešova na 3-kovom turnaji:
Prešov A – Svidník A 0:2
Prešov A – Poprad 2:0
Prešov A – Svidník B 2:1
Prešov A – Stará Ľubovňa 2:0
Prešov B – Svidník A 0:2
Prešov B – Poprad 0:2
Prešov B – Svidník B 0:2
Prešov B – Stará Ľubovňa 2:0

Konečné poradie súťaže mladších žiakov v 3-kovom volejbale:

Podľa poradia si okrem našich žiakov vybojoval postup aj favorit zo Svidníka. Finálový turnaj Majstrovstiev Slovenska mladších žiakov v 3-kovom volejbale sa uskutoční už čoskoro vo Vranove nad Topľou. O presnom termíne vás budeme informovať. Sledujte nás na webe a sociálnych sieťach.

A akého prekvapenia sa žiaci dočkali? „Po skončení turnaja som chlapcov odmenil možnosťou ísť fandiť na zápas Slovenskej volejbalovej reprezentácie v Európskej lige, ktorý sa hral v Poprade. Žiaľ, ja som sa pre čerstvé otcovské povinnosti zúčastniť nemohol. Týmto sa chcem veľmi pekne poďakovať rodičom našich malých volejbalistov,“ dodal tréner. V reprezentačnom kádri proti Estónsku sa predstavil aj prešovský blokár Ľuboš Macko. Zápas sa bohužiaľ skončil pre Slovensko nepriaznivo 1:3, ale fandilo sa naplno.

Viac foto z reprezentačného zápasu proti Estónsku pre vás zachytila naša Veronika. Pre celú galériu kliknite TU.

Zdroj a foto: Tréner Erik Digaňa

Vždy čerstvé informácie z diania v klube VK MIRAD PU Prešov nájdete na Facebooku, Instagrame a YouTube! Odoberajte, zdieľajte, lajkujte, komentujte, máme to radi. 🙂 ĎAKUJEME! #vkmiradpupresov #miradfamily #fandimepresovu #miradarmy