Mladší žiaci majú za sebou rušný víkend – turnaje 6-kového a 3-kového volejbalu

Cez víkend absolvovali mladší žiaci naraz dva turnaje. Zverenci trénera Erika Digaňu v sobotu (9.12.2017) cestovali na 6-kové meranie síl do Svidníka a v nedeľu odohrali doma pre zmenu 3-kový turnaj (číslovka v názve turnaja označuje počet hráčov na ihrisku, ktorý sa v kategórií ml. žiakov mení v závislosti od druhu turnaja, pozn. redakcie).

6-kový turnaj môžeme radiť do kategórie „dospeláckeho“ volejbalu a žiaci naň išli s odhodlaním a túžbou po víťazstve. Okrem Prešovčanov sa ho zúčastnili aj družstvá zo Svidníka, Popradu a Starej Ľubovne.

Hneď v prvom zápase narazili naši chalani na favorita zo Svidníka. Z oboch strán sa hral krásny volejbal. Bojovnosť sa prejavila naplno aj na priaznivom výsledku 2:0 a nadšením nešetril ani tréner. „Výmeny proti Svidníčanom boli ukážkové, hralo sa všetko tak, ako očakávam aj o kategóriu vyššie.“

Nasledoval zápas s Popradom, ktorému chceli žiaci vrátiť prehru v 4-kovom volejbale. Prvý set bol jednoznačne v réžii našich chlapcov, ale po úspešnom zisku setu prišiel v pokračovaní útlm. Poprad odskočil v polovici zápasu na rozdiel 6-tich bodov. Tréner poslal na servis Ivaniča a ten šnúrou podaní v kombinácií s poctivou prácou v poli a nekompromisným útokom stiahol na 20:20. „Tam sa už ukázala schopnosť žiakov pracovať aj v ťažkej situácii, bez stresu a paniky. Zápas sme vyhrali 2:0,“ konštatoval hrdo tréner.

V poslednom zápase si chlapci zmerali sily s rovesníkmi zo Starej Ľubovne. Napriek podceneniu súpera naši žiaci prvý set vyhrali. Začiatok druhého setu sa však už nezaobišiel bez prihovorenia sa trénera: „Musel som chalanom vysvetliť, že nechcem, aby hrali volejbal tak, ako im stačí na výhru. Na hru sa musia sústrediť neustále, aby sa dokázali zdokonaľovať.“ Zápas skončil výhrou 2:0.

Hodnotenie 6-kového turnaja podľa trénera Erika Digaňu: „Celkovo musím žiakov pochváliť. Berieme si plný počet bodov, setov, ale čo ma teší najviac je predvedená hra. Vidieť, že hráči sa bavia volejbalom, sú sebavedomí, pracujú na sebe.“

Nominácia 6-kového turnaja: M. Ivanič, P. Janíček, K. Rogoň, S. Barica, B. Belej, P. Anderko, M. Falat, kapitán A. Verčimák

Nedeľného (10.12.2017) 3-kového turnaja sa zúčastnili tímy Svidník A, Svidník B, Svidník C, Prešov A, Prešov B a Poprad. Hneď v prvom zápase sa proti sebe postavil oba prešovské celky, v ktorých tréner nedelí hráčov na lepších a horších, ale na približne rovnocenné družstvá so skúsenými hráčmi aj začiatočníkmi, čo sa ukázalo ako správna cesta.

Prešov B – Svidník A 0:2

Vyjadrenie trénera Erika Digaňu: „S výsledkami som spokojný. Milým prekvapením je pre mňa béčko, ktoré hralo každým bodom lepšie. Proti prešovskému áčku aj proti Svidníku B odohrali tesné zápasy. Myslím, že to bol výborný výkon chlapcov, ktorý ukázal, že máme veľa perspektívnych talentov do budúcnosti, a že to nebude len o jednom maximálne dvoch hráčoch. Chlapci sú vysoký a aj keď je koordinácia ešte slabšia, tak to kompenzujú neskutočnou chuťou, bojovnosťou a emóciami. Pri podpore rodičov to bol najlepší výkon, aký som u nich videl. Hrali krásne, so srdiečkom. Turnaj nám ukázal že ideme správnym smerom. Už len Svidník je od nás lepší. Zatiaľ. 🙂 Ukázali sme, že na Slovensko patríme a pôjdeme. Ako tréner budem riešiť veľkú dilemu, koho z chlapcov vybrať do naj 6-tky. Už teraz je ich minimálne 12 veľmi vyrovnaných. Teším sa na ďalší turnaj, uvidíme čo nové nám prinesie, kam sa herne ešte posunieme, a že vyskúšame aj chlapcov, ktorí cez víkend nezahrali pre zdravotné problémy.“