Mládež táborovala – Volleyball camp 2017

Nová sezóne klope na dvere nielen profesionálom. Svedomito sa pripravuje aj volejbalová mládež. Štvrtý augustový týždeň (21.-26.8.2018) už tradične patril volejbalovému táboru v areáli nášho partnera, prevádzky Motorestu Branisko. Sústredenie v prírode absolvovali mladší a starší žiaci, kadeti aj juniori, rozdelení do skupín. Mladšiu generáciu v počte 18 žiakov viedli tréneri Erik Digaňa a Milan Kundľa. Skupinu, v ktorej sa stretli starší žiaci až juniori, tvorilo 14 chlapcov a taktovku nad nimi držal tréner Tomáš Mačička.

Volejbalový tábor nie je oddychovou záležitosťou. Každý deň sa trénovalo trojfázovo – ráno, na obed a večer. Deň sa začínal o 7:00 hod. rozbehaním, strečingom a následne cvičením na spevnenie a posilnenie tela. Po zahriatí už všetkých čakali raňajky, ktoré dodali potrebnú energiu a silu. Do obedu a poobede sa pracovalo na rozvoji výbušnej sily horných a dolných končatín, koordinácie a kolektívnej hry. Kruhový tréning striedal reakčný s loptami. Prísne sa dodržiaval najmä pitný režim.

Aby to nebolo len o drine a pote, tak si chalani v stredu užili poznávací výlet na Spišský hrad a túru na neďaleký vrch Sľubica. Tento deň patril regenerácií síl a získavaní poznatkov o našej minulosti.

Vo štvrtok si mládež užila dopoludnie s profesionálmi. Na spoločný tréning pricestovali muži a to bolo radosti! Až do piatku sa makalo naplno. Chlapcom bolo vysvetlené, že ak chcú byť silnejší, rýchlejší a múdrejší, musia na sebe tvrdo pracovať, s čím sa stotožnili a tréningy mali vysokú úroveň. Večery prebiehali v pomalšom tempe s programom zameraným na zábavu a pohodu. Letný tábor nemohol skončiť inak ako návštevou kúpaliska. Relax pre svalovú hmotu, ale aj najzdravší pohyb – plávanie si mladíci do sýtosti užili v Aquacity Poprad.

„Plánom volejbalového tábora bolo rozvíjanie výbušnosti, rýchlosti a zároveň spevňovanie stredu tela. Nikto nemal enormnú „svalovku“ kedže sme dodržiavali regeneračné fázy a zároveň strážili tepovú frekvenciu,“ hodnotil tréner Erik Digaňa.

Že je podobný tábor dôležitý nielen pre telo, ale aj myseľ dopĺňa tréner Tomáš Mačička: „Organizáciou kempu chceme chlapcom ukázať, aké je to makať od rána do večera. Musia spolu tráviť čas a spoznať sa lepšie. Hráči by si mali rozumieť nielen na ihrisku, ale aj mimo neho. Toto je jeden zo spôsobov, ako to docieliť. Vďaka starším chlapcom, rastú mladší po mentálnej aj hráčskej stránke. Pokroky potom vidieť hlavne s odstupom času na zápasoch.“

Deti aj tréneri sa zhodujú, že strávili príjemné dni, na ktoré budú dlho spomínať. Už sa nevedia dočkať novej sezóny. V autobuse smerom do Prešova bola na chlapcoch badateľná únava, ale aj radosť. Radosť z pohybu, aktivity a volejbalu. Nášho milovaného volejbalu.

Veľká vďaka patrí prevádzke a zamestnancom Motorestu Branisko, ktorí vytvorili táboru výborne podmienky. Chalani si užili členitý areál aj ihrisko. Strava bola nutrične vyrovnaná a chutná, ubytovanie príjemné. Ďakujeme!

Vždy čerstvé informácie z diania v klube VK MIRAD PU Prešov nájdete na Facebooku a Instagrame. Sledujte, lajkujte, zdieľajte… ĎAKUJEME! #vkmiradpupresov #miradfamily #miradarmy #vkmiradpuprešov #volejbalvpresove