Ml. žiaci v 4-kovom volejbale vybojovali ďalšie body v Poprade

Vo sviatočnú nedeľu (17. novembra 2019) pokračovala súťaž kategórie mladších žiakov v 4-kovom volejbale. Zverenci trénera Tomáša Mačičku rozdelení na výber A a B bojovali v Poprade v skupine B proti dvom družstvám Popradu, turnajovým systémom „každý s každým“. V druhej skupine (A) si rovnakým princípom merajú sily po 2 družstvá zo Starej Ľubovne a Svidníka.

V prvom zápase turnaja si naše áčko poradilo s popradským béčkom hladko. Bol to zápas, kde sme zlepšovali hru. Druhý zápas v poradí bol divácky atraktívnejší. Sily si zmeralo naše béčko s popradským áčkom. Prvý set sa naši hráči hádali a dovolili, aby súper poľahky vyhral. Druhý set si prestali vyčítať chyby a set vyhrali. Tajbrejk bol už o inom. Chlapcom sa nedarilo a zo stavu 9:11 po vlastných troch chybách bolo zrazu 9:14. Súper pokazil servis a začala sa dráma. Disciplinovanou hrou sa nám podaril zvrat a set, ktorí väčšina považovala za prehratý, chlapci napokon vyhrali 16:14 a celý zápas 2:1. Je dôležité, aby si tieto okamihy zafixovali do pamäte. Následne ich čakal zápas proti popradskému béčku, kde sa to vyvíjalo veľmi podobne, len bohužiaľ s negatívnym výsledkom. Posledný zápas si to rozdalo naše áčko proti béčku. Z tohto súboja vyšli tentokrát lepšie hráči béčka, keď súpera nepodcenili a vydreli si víťazstvo 2:0.

Zaujímavosťou zápasu oboch prešovských tímov proti sebe bol prvý set. Obe družstvá sa v ňom ťahali bod po bode. Set v prospech béčka rozhodol, tzv. zlatý bod, ktorého dosiahnutie znamená pre tím víťazstvo bez rozdielu dvoch bodov. V kategórií ml. žiakov je stanovený na 30 bod.

VK Junior 2012 Poprad A 2:0 (21,20) VK Junior 2012 Poprad B

Hodnotenie trénera Tomáša Mačičku: „Opäť sa potvrdili moje slová že, v A-čku nie sú lepší hráči, ako v B-čku. Rozdelil som družstvá podľa určitého zámeru a za ním si stojím. Dnes chlapci predviedli že „A-čkari“ sa musia mať na pozore, lebo „B-čkari“ sú pripravení bojovať o každú loptu. Z herným prejavom som spokojný u oboch družstiev. Je viditeľné napredovanie v hernej činnosti jednotlivca. Som rád, že chlapci makajú lebo je to každým turnajom vidieť.“

Nominácia na zápasy 4.-6. kola:
Prešov A: Straka, Ňachaj, Porjanda, Anderko, Šemanský.
Prešov B: Dzurík, Výšňovský, Semančík, Červeňak, Lišovský.

ROZPIS NASLEDUJÚCICH ZÁPASOV Prešovčanov v kategórií mladších žiakov v 4-kovom volejbale:
7. kolo: 1.12.2019 Prešov B – Poprad A, Prešov A – Poprad B
8. kolo: 1.12.2019 Poprad B – Poprad A, Prešov A – Prešov B
9. kolo: 1.12.2019 Poprad A – Prešov A, Prešov B – Poprad B
10. kolo: 26.1.2020 Poprad A – Prešov B, Poprad B – Prešov A
11. kolo: 26.1.2020 Prešov B – Prešov A, Poprad A – Poprad B
12. kolo: 26.1.2020 Poprad B – Prešov B, Prešov A – Poprad A

FOTO A VIDEO: Tomáš Mačička

Vždy čerstvé informácie z diania v klube VK MIRAD PU Prešov nájdete na Facebooku, Instagrame a YouTube! Odoberajte, zdieľajte, lajkujte, komentujte, máme to radi. 🙂 ĎAKUJEME! #vkmiradpupresov #miradfamily #fandimepresovu #miradarmy