Mesto Prešov ocenilo za minulý rok klub aj Martina Sopka

Historická sála parku, kultúry a oddychu Čierny orol hostila v pondelok (22.01.2018) podvečer už 57. ročník slávnostného odovzdávania cien pre Najúspešnejších športovcov a športové kolektívy mesta Prešov za rok 2017. Už niekoľko rokov po sebe nechýbajú zástupcovia nášho volejbalového klubu medzi pozvanými a tak opäť výnimočne vymenili športové oblečenie za formálne saká a obleky. 

Podujatie sa začalo v tónoch šansónovej hudby a spevu študentky Súkromného Konzervatória Dezidera Kardoša v Prešove. Po jej famóznom vystúpení väčšina hostí očakávala výstup tradičného moderátora tohto podujatia, Marcela Merčiaka. Bohužiaľ, nedočkali sa. Marcel na poslednú chvíľu ospravedlnil svoju neúčasť z osobných dôvodov. Na poste moderátora večera ho úvodným slovom a osobným pozdravom plnohodnotne nahradil kolega zo športového spravodajstva RTVS Ján Žgrivčák. 

Krátkym príhovorom následne vítal športovcov, funkcionárov klubov a hostí aj viceprimátor Štefan Kužma. Poďakoval sa za významné reprezentovanie mesta individuálnym aj kolektívnym športovcom na regionálnej, slovenskej, európskej aj svetovej úrovni.

To už v pozadí zaznievali fanfáry a oceňovanie sa začalo najúspešnejšími kolektívami mesta Prešov v kategórií mládeže bez určenia poradia, kde si svojej ceny prevzali starší a mladší dorastenci hádzanárskeho klubu Tatran Prešov, starší dorastenci futbalového TC Tatran Prešov a  mladšie dorastenky hádzanárskeho klubu ŠŠK SLŠ Prešov.
Po nich nasledovalo vyhodnotenie kolektívov dospelých. Medzi tri profesionálne celky bez určenia poradia sa dostali volejbalistiky VK Eperia Prešov, hádzanárky ŠŠK SLŠ Bemaco Prešov a náš volejbalový klub mužov VK MIRAD PU Prešov. Za zisk bronzových medailí v extralige a víťazstvo v Slovenskom pohári si z rúk zástupcov mesta prevzal klubové ocenenie generálny manažér Marián Palenčar. Cenu pre najúspešnejší profesionálny kolektív si zaslúžene odniesli hádzanári Tatrana Prešov.

V kategórií mládežníckych talentov roka si cenu prevzala mladá strelecká nádej Ivana Oľšavská (športová streľba – Športovo-strelecký klub Polície Prešov) a tiež klub JK Reitgroup Pribula Prešov, ktorý realizuje svoje športové aktivity v oblasti parkúrového jazdectva. 

Zvláštnu cenu mesta Prešov získal 12-ročný Simon Frajtko, za svoj obdivuhodný prístup k športu aj napriek hendikepu. Mladý futbalový brankár sa narodil bez dlaní a chodidiel, to ho však neodradilo, aby sa venoval športu, ktorý miluje.  Objavom roka sa stala kickboxerka  Lucia Fecková (Panter Prešov).

Svoje hlasy mohla tento rok vo verejnom internetovom hlasovaní po druhýkrát odovzdať aj laická verejnosť. Tá si vybrala za svojho víťaza bojovníka MMA Jozefa Wittnera (ZAO MMA Gym Prešov).

Náš  kapitán Martin Sopko bol ocenený medzi desiatimi úspešnými športovcami-jednotlivcami bez určenia poradia. Cenu si prevzal s vďakou a pokorou jemu vlastnou. Poďakoval sa vedeniu klubu za kvalitné manažérske zázemie a do ďalšieho pôsobenia si želal najmä pevné zdravie a minimum zranení. Okrem neho si cenu prevzali Igor Drotár (motorizmus – Rally systém Slovakia Prešov), Petra Jurčová (hokej – ŽHK 2000 Šarišanka Prešov), Marek Karlík (kickbox – Kickboxing klub Panter Prešov), Igor Čupryna (hádzaná – Tatran Prešov), Lucia Gubiková (hádzaná – ŠŠK SLŠ Bemaco Prešov), Daniela Kvasková (florbal – FBC A4ka Mikuláš Prešov), Lucia Langošová (karate – Karate klub Junior Prešov) a Lukáš Urban (hádzaná – Tatran Prešov).

Víťazom a najúspešnejším športovcom mesta Prešov sa za rok 2017 stal alpský lyžiar Matej Falat (SAK Drienica Lysá, AK TJ Slávia PU Prešov za jeho výrazný podiel na zisku strieborných medailí v súťaži miešaných družstiev na majstrovstvách sveta v zjazdovom lyžovaní v St. Moritzi. O historický úspech sa postaral spolu s Veronikou Velez-Zuzulovou, Petrou Vlhovou a Andreasom Žampom. Do siene slávy prešovského športu bol uvedený legendárny futbalista a tréner Jozef Bubenko.

Udeľovanie cien sa striedalo s kultúrnym programom plným spevu, gymnastiky i športových výkonov. Ocenení športovci a celky potvrdili, že a v meste Prešov rodia a pôsobia tu výnimočné športové talenty, ktoré si pozornosť a chvíľku uznania jednoznačne zaslúžia. 

FOTO: klub 

Vždy čerstvé informácie z diania v klube VK MIRAD PU Prešov nájdete na Facebooku a Instagrame. NOVINKOU  je náš oficiálny YOUTUBE kanál! Odoberajte, zdieľajte, lajkujte, komentujte, ĎAKUJEME! #vkmiradpupresov #miradfamily #fandimepresovu #miradarmy