Meno súpera do semifinále spoznáme v sobotu

Štvrťfinálová séria play-off extraligy mužov medzi Rieker UJS Komárno a TJ Slávia Svidník (1:1 na zápasy) vyvrcholí rozhodujúcim tretím stretnutím v sobotu 6. marca. Úpravu v podobe skrátenia série z troch na dve víťazstvá schválila po dohode a súhlase oboch klubov Súťažná komisia SVF aj s ohľadom na mimoriadnu situáciu a súvisiaci termínový sklz – pre výskyt koronavírusu v oboch družstvách neodohrali minulý týždeň plánovaný tretí ani štvrtý súboj série.

Výhoda domáceho prostredia patrí vyššie nasadenému Komárnu, v jeho domácej hale by však malo počas budúceho víkendu prebiehať testovanie na koronavírus, a preto by sa zápas so začiatkom o 20.00 h mal uskutočniť v Nitre v Mestskej športovej hale na Klokočine. Ak sa v hale Rieker UJS testovať nebude, duel sa v sobotu 6. 3. uskutoční od 17.00 h v Komárne.

Súťažná komisia SVF tiež rozhodla o termínoch ďalších stretnutí mužského play-off. Semifinálová séria medzi TJ Spartak Myjava a VK KDS-Šport Košice (na 3 výhry) sa začne podľa plánu v stredu 3. marca v Myjave.

Vzhľadom na termínový posun série Komárna so Svidníkom nie je možné, aby 3. marca odštartovala aj druhá semifinálová séria, v ktorej si postupujúci zmeria sily s víťazom základnej časti VK MIRAD UNIPO Prešov. Súťažná komisia preto požiadala dvojicu Prešov – Komárno aj dvojicu Prešov – Svidník, aby jej do 3. 3. doručili po vzájomnej dohode návrh termínov semifinálovej série odohranej do 21. marca. Ak k dohode nedôjde, termíny pre túto sériu vydá SK SVF.

Zdolaní štvrťfinalisti VKP BratislavaVK OSMOS Prievidza a jeden z dvojice Komárno – Svidník sa stretnú v skupine o 5. – 7. miesto. Hrá sa systémom každý s každým doma aj vonku, prvý zápas je na programe v stredu 10. marca. 

Rozpis pre finále a sériu o 3. miesto vydá Súťažná komisia podľa termínu ukončenia semifinále.

TERMÍNY PLAY-OFF EXTRALIGY MUŽOV

ŠTVRŤFINÁLE Komárno (4.) – Svidník (5.)
– sobota 6. 3. (rozhodujúci tretí zápas)

SEMIFINÁLE Myjava (2.) – Košice (6.)
– streda 3. 3., sobota 6. 3., streda 10. 3., prípadne sobota 13. 3., streda 17. 3.

SEMIFINÁLE Prešov (1.) – Komárno (4.)/Svidník (5.)
– po dohode tímov (až po sobote 6. 3.)

SKUPINA 5. – 7. s tímami VKP Bratislava (3.), Komárno (4.)/Svidník (5.), Prievidza (7.)
– streda 10. 3., sobota 13. 3., streda 17. 3., sobota 20. 3., streda 24. 3., sobota 27. 3.

Zdroj: svf.sk

Vždy čerstvé informácie z diania v klube VK MIRAD UNIPO Prešov nájdete na FacebookuInstagrameYouTube! Odoberajte, zdieľajte, lajkujte, komentujte, máme to radi. 🙂 ĎAKUJEME! #vkmiradunipopresov #miradfamily #fandimepresovu #miradarmy