Máme vicemajstrov Slovenska v MIDI volejbale

Dňa 30. mája 2019 sa v Novom Meste nad Váhom uskutočnili Majstrovstvá Slovenska v MIDI, tzv. 4-kovom volejbale základných škôl. Školských národných majstrovstiev sa už pravidelne účastní aj ZŠ Šrobárová Prešov, kde máme športové triedy so zameraním na volejbal. V silnej konkurencii škôl z celého Slovenska sa naši mladí hráči tešili zo zisku strieborných medailí. 

Prešovčania sa od začiatku viezli na víťaznej vlne, ktorá sa zastavila až vo finále. Postupne zdolali Púchov 2:1, nasledovne Slovenskú Ľubču 2:0 a Trnavu 2:0, čím sa stali víťazmi skupiny. V osemfinále si poradili s Bratislavčanmi 2:0. V semifinále si zmerali sily so silnou Žilinou (majster školských majstrovstiev v 6-tkovom volejbale) a po excelentnom výkone najmä v obrane vyhrali 2:0.

Vo finále sa streli so Starou Ľubovňou, ktorá v semifinále porazila Svidník 2:0 a podarilo sa jej zdolať aj našich chlapcov rovnakým výsledkom. Na 3. mieste skončil Svidník, vďaka víťazstvu nad Žilinou 2:1.

Hodnotenie trénera Erika Digaňu: „Mám za sebou prvú generáciu mladých športovcov, s ktorými som pracoval od úplného začiatku. Chlapcov som dostal v 7. ročníku, a postupne dokázali, že ak budú chcieť, tak z nich môžu byť aj vrcholoví športovci. Živo si pamätám, ako nevedeli udržať loptu a ako motiváciu som im zadal, že za každé odbitie nad rámec som ja musel urobiť 10 kľukov. Urobil som ich skoro 500. 🙂 Zrazu vedeli, a to bol signál, že ich stačí trošku postrčiť. Už v 7. ročníku získali títo chlapci titul Majstrov Slovenska v školskom MINI (3-kový volejbal) a chceli to potvrdiť aj v MIDI. Žiaľ, v rámci možností urobili maximum. Turnaj nás nezastihol v top zdravotnej forme, ale aj napriek tomu, že náš hlavný útočník nemohol 100%-ne smečovať, prevládla tímová hra a to stačilo na vicemajstra Slovenska. Chlapci si poplakali, pretože veľmi chceli, ale ja som na nich naozaj hrdý. V daný deň urobili až nadplán. Spomínam si na začiatky, keď sme ich dotiahli do klubu a často prehrávali. Odvtedy prešli dlhú cestu, vyvíjajú sa, pracujú na seba a je to ukážka, že sa to dá, a že robíme v spolupráci s rodičmi, učiteľmi na Šrobárovej a trénermi z klubu VK MIRAD PU Prešov dobrú prácu. Viacerí z nich sú už deviataci a vyrástli z nich nielen špičkoví športovci, o ktorých nepochybujem, že ak sa im vyhnú zranenia, tak o nich ešte budeme počuť, ale aj správni chlapi. Majú správne hodnoty a chuť niečo dokázať. Toto je potrebné, nielen pre naše mesto, klub, ale aj tento štát, ktorý potrebuje sebavedomých, ale správnych chlapov. Pevne verím, že toto nie je ich najväčší športový úspech a možno o pár rôčkov ich uvidíme, ako brázdia palubovky pri mužoch.  Chlapci ďakujem, že som mohol s Vami trénovať, pretože Vy ste začali brúsiť moje schopnosti a zručnosti trénera. Verím, že vychovám viacero dobrých chlapov, ale vy budete navždy prví.  Ďakujem Vám takto verejne a možno dodržím aj tú grilovačku.“

Nominácia ZŠ Šrobárová: Patrik Goliaš, Alexander Verčimák, Michal Ivanič, Martin Falat, Pavol Anderko, Alex Marcinko, Filip Duda, Jakub Olejár, Adam Tomčík, Samo Barna a Peter Janíček.

Zdroj a foto: Erik Digaňa, FB profil Martin Kraščenič

Vždy čerstvé informácie z diania v klube VK MIRAD PU Prešov nájdete na Facebooku, Instagrame a YouTube! Odoberajte, zdieľajte, lajkujte, komentujte, máme to radi. 🙂 ĎAKUJEME! #vkmiradpupresov #miradfamily #fandimepresovu #miradarmy