MÁME MAJSTROV SLOVENSKA ml.žiakov v 6-tkovom volejbale!

V sobotu (14. mája 2022) sa v telocvični na ZŠ Šrobárová konali Majstrovstvá Slovenska kategórie mladších žiakov v 6-tkovom volejbale. Na vrchol sezóny sa z oblastných súťaží  pod záštitou SVF prebojovali 4 družstvá. Z Východu Stará Ľubovňa a Prešov a zo Stredu Revúca a Púchov. Zverenci trénera Tomáša Mačičku podali vo všetkých troch stretnutiach výborný výkon a po náročnom dni nad hlavu zodvihli majstrovskú trofej. Srdečne blahoželáme!

Nominácia: Anderko, Šemanský, Vozár, Verčimák, Kundrík, Plavčan, Pudleiner, Šebeň, Hajzuš, Hvozdovič.

MVP družstva Prešova sa stal Maximilián Šemanský a MVP celého turnaja prešovský smečiar Filip Anderko. Ocenenia a medaily im odovzdali bývalí reprezentanti Slovenska, legenda prešovského volejbalu Martin Sopko st. a výborný blokár, účastník volejbalovej Ligy Majstrov Róbert Hupka.

Výsledky zápasov, zdroj: volleynet.sk

Hodnotenie jednotlivých zápasov majstrovstiev a celej sezóny podľa trénera Tomáša Mačičku
V piatok sme na tréningu spravili predzápasovú rozcvičku, zahrali jeden set do 25, zbalili sieť a vybrali sme florbalové hokejky. Chalani zozačiatku nechápavo pozerali a chceli smečovať a podávať. NIE ide sa florbal chalani! Ste pripravení.

9:00 hod. VKM Stará Ľubovňa – VK MIRAD UNIPO Prešov 2:3 (-29, -13, 15, 24, -6)

Prvý zápas sme odohrali proti Starej Ľubovni, s ktorou sme si merali sily celú súťaž. Na prvom turnaji sa nám ju podarilo zdolať, lebo im chýbal hráč. Následne sme všetky ostatné stretnutia prehrali. Ľubovňa disponovala dobrými hráčmi, ale mala slabiny, o ktorých sme vedeli, ale nevyužívali sme ich naplno. Vo vzájomnom zápase sme začali dobre – agresívne na podaní a smeči. Hráči si verili a súpera sme dostávali pod tlak, z ktorého sa im zle útočilo. Tak ako to býva, po 2 setoch príde pocit víťazstva a uvoľnenie. Takto sme sa prebojovali až do tajbrejku. Ten začal v náš prospech vďaka Anderkovmu podaniu. Následoval Vozár s dobrou plachtou a s vedením 5:1 má hráč vietor v plachtách a hraje sa uvoľnenejšie. Bol to prvý krok k úspechu a hlavne sme zdolali kvalitného súpera, s ktorým sme celú sezónu ťahali za kratší koniec. Nasledoval zápas Revúca – Púchov. Bola možnosť sledovať doteraz nepoznaného súpera.

13:40 hod. MVK Magnezit Revúca – VK MIRAD UNIPO Prešov 1:3 (24, -20, -21, -22)

Druhý zápas sme začali tak, ako sme skončili. Vytvorili sme si náskok a dostali sa do pohody. Pre trénera to je impulz dať hráčov, ktorí nemajú toľko hracieho času a začal som striedať. Zo začiatku to fungovalo. No netrvalo dlho a hráči sa dostali pod bodový tlak a neudržali koncentráciu herného výkonu. Mrzí ma, že nepodržali striedajúcich hráčov. Mojou tvrdohlavosťou som nechcel prestriedať naspäť a chlapci set prehrali. Nasledujúce 3 sety bol boj o každú loptu. Súper zacítil šancu a naši stratili istotu na lopte. Nasledoval vcelku dlhý rozhovor v šatni o tom, čo sa stalo, prečo a aký to malo zámer. Verím, že aj takéto semiačko sa v dobrej pôde ujme a neskôr si na tuto lekciu spomenú.

19:25 hod. VK MIRAD UNIPO Prešov – VO 1970 MŠK Púchov 3:1 (-23, 17, 24, 19)

Ako posledný zápas turnaja bol na programe Púchov. Opäť súper, ktorý mal svoje kvality. Bolo sa na čo pozerať a verím, že každý divák, ktorý bol na zápase zistil, o čom je mládežnícky volejbal. Po prvom prehratom sete v koncovke (25-23) sme si v druhom sete vybojovali náskok a vyhrali. Tretí set sa mi zapíše do pamäte. Celý set ťaháš za kratší koniec s vierou, že to hráči dobehnú. Za stavu 24-19 nepoľavili a išli do každej lopty naplo. Úsilie sa vyplatilo a set vyhrali 26-24. Volejbal nie je  len o technike a taktike, ale aj o nezlomnej viere vo svoje schopnosti a sile presvedčenia. V štvrtom sete si od začiatku vybudovali 4 bodový náskok, ktorý sa zmenšoval a zväčšoval, ale nedovolili sme súperovi, aby dorovnal a chytil sa šance. Sme majstri Slovenska.

Tak, ako predchádzajúce roky aj tento rok bolo trénovanie náročné a človek nevedel dokedy a v akom režime sa bude trénovať. Chlapci dlho nehrali žiadne zápasy, odchádzala motivácia a zápasová prax. Hrávali sme prípravné zápasy proti Elbe – babám a chalanom st. žiakom, ale už si poznali aj ponožky aké zoberú na zápas. Chcelo to zmenu a hlavne nejaký tlak na chlapcov, ktorý by ich donútil posúvať svoje hranice. Spomínam si, že po ligovom zápase mi povedali, že by sa im lepšie hralo, keby nemali stres. Zasmial som sa a s radosťou povedal, že bez stresu to nejde, ale naučiť sa pracovať so stresom je výhra, ktorú vám nikto nezoberie. Zišla sa veľmi dobrá partia, ktorú som si snažil užiť naplno na všetkých tréningoch. Veľakrát ma „dožrali do krvi“ a myslel som, že ich z tréningu povyhadzujem. V piatok za mnou prišiel Max (Šemanský) na začiatku tréningu a hovorí: „Tréner máte dobrú náladu!“ „Áno, mám Maxo, len či mi vydrží ?“. O pol hodinu som im už „čistil žalúdky“ :D. Vždy keď som niečo vysvetľoval, tak sa tľapkali, pichali, vyrážali si loptu, proste čokoľvek, čo by vyrušilo môj monológ.

Na záver by som sa chcel poďakovať generálnemu sponzorovi Paľovi Mikolajovi – firme Mirad, lebo vďaka nemu máme vytvorené podmienky na trénovanie a možnosť ukázať mladým ľuďom, čo môžu získať, keď budú dlhodobo na sebe pracovať. Taktiež veľmi pekne ďakujem trénerskému zoskupeniu Erik Digaňa a Tomáš Lampart, s ktorými sa veľmi dobre spolupracuje, prinášajú nápady a človek sa vždy niečo nové naučí. Taktiež sa chcem poďakovať rodičom chalanov za podporu a čas, ktorú ako tréner vnímam. Je načase pustiť vtáčatá z hniezda a veľmi rád budem sledovať, ako sa im darí pri lietaní.

Vždy čerstvé informácie z diania v klube VK MIRAD UNIPO Prešov nájdete na FacebookuInstagrameYouTube a najnovšie aj na TikToku! Odoberajte, zdieľajte, lajkujte, komentujte, máme to radi. 🙂 ĎAKUJEME! #vkmiradunipopresov #miradfamily #fandimepresovu #miradarmy #miradfans #fandimmiradu