Majster vyhral v Trenčíne 3:0, Myjava zdolala Prievidzu. Slávia EU nezaváhala u nováčika

Majster vyhral v Trenčíne 3:0, Myjava zdolala Prievidzu. Slávia EU nezaváhala u nováčika

Volejbalisti VK MIRAD PU Prešov začali sezónu, v ktorej obhajujú majstrovský titul, úspešne. Na palubovke mladíkov z COP Trenčín vyhrali zverenci trénera Ľuboslava Šalatu 3:0. Tri body si z vonku nesú aj volejbalisti Svidníka, ktorí vyhrali v Starej Ľubovni 3:0. Výhodu domáceho prostredia využila Myjava, ktorá zdolala obhajcu bronzu Prievidzu v troch setoch.

V extralige žien vyhral Kežmarok na palubovke COP Nitra až po päťsetovej bitke a Senica si poradila doma s Prešovom 3:0. Zápas nováčika s majstrom sa skončil podľa papierových prepokladov, Slávia EU Bratislava vyhrala na palubovke Zvolena 3:0.

Dnešný program extraligy mužov 

Extraliga mužov – 1. kolo 
SOBOTA

COP Trenčín – VK MIRAD PU Prešov 0:3 (-15, -18, -20)
Trenčín: J. Kováč 5, Jančura 1, M. Petráš 11, Horváth 4, J. Petráš 11, Firkaľ 9, libero Kyšeľa (Kozák 2, Barták 1, J. Mikula 0). Tréner: I. Hiadlovský.
Prešov:
Halaj 2, Hudák 5, Macko 8, Rajduga 6, Drobňák 5, Červeň 2, liberá T. Lampart a Pavlinský (Peleščák 5, Lux 7, Mikovčík 2, Digaňa 7). Tréner: Ľ. Šalata.

COP Trenčín – VK MIRAD PU Prešov 0:3 (-15, -18, -20)
68 min, rozhodovali: Malík a Vaško
Trenčín:
J. Kováč 5, Jančura 1, M. Petráš 11, Horváth 4, J. Petráš 11, Firkaľ 9, libero Kyšeľa (Kozák 2, Barták 1, J. Mikula 0). Tréner: I. Hiadlovský.
Prešov:
Halaj 2, Hudák 5, Macko 8, Rajduga 6, Drobňák 5, Červeň 2, liberá T. Lampart a Pavlinský (Peleščák 5, Lux 7, Mikovčík 2, Digaňa 7). Tréner: Ľ. Šalata.

Ivan Hiadlovský, tréner Trenčína: „V zápase sme predviedli taký herný výkon, ktorý som v podstate očakával. Silný, herne stabilizovaný súper na úrovni slovenského top volejbalu, verzus charakter našej hry, ktorý chceme hrať. Koncepcia hry, ktorá si vyžaduje ešte mnoho tréningového úsilia, aby sme aj takého súpera akým je Prešov dokázali poraziť. V našej hre sa vyskytli chyby, ktoré sa v tomto štádiu prípravy môjho tímu budú ešte určitý čas určite prejavovať. Každopádne v dnešnom zápase  zvíťazil komplexne lepší tím – gratulujem Prešovu k víťazstvu.“

Ľuboslav Šalata, tréner Prešova: „Vzhľadom k tomu, že dme odohrali v tejto sezóne prvý zápas – pôsobili sme na ihrisku kompaktnejšie ako mladíci z Trenčína. Robili sme menej chýb a myslím si že sme boli lepším družstvom. V treťom sete sme mali určité výpadky v obrane, čo bolo aj zároveň zapríčinené dobrou hrou Trenčína. Koncovku tohto setu a zároveň aj zápasu sme si však ustrážili a dosiahli sme tak zaslúžené víťazstvo. Som rád, že sa mi podarilo splniť aj interný cieľ a to v tom, že do zápasu sa dostali všetci hráči. Sme radi že sme v Trenčíne vyhrali.“

bloky

VKM Stará Ľubovňa – VK Slávia Svidník 0:3 (-25, -22, -19) 
S. Ľubovňa: Faron 5, S. Lampart 2, Malachovský 11, Folvarčík 2, Šoltys 8, R. Németh 7, libero Bednarčík (Buvalič 1, Bednarčík 0). Tréner: J. Senko.
Svidník: J. Hriňák 1, M. Mikula 13, Labik 11, Kuchárik 7, Ščerba 4, Skasko 8, libero Vitko (S. Soták 0, Lamanec 6, Goban 2, Smolej 0, Majcher 0). Tréner: P. Tholt.

Do zápasu aktívnejšie vstúpili domáci, v prvom sete viedli až do záveru setu o 3-4 body, koncovku lepšie zvládli hostia a ujali sa vedenia 1:0. Druhý set bol tiež vyrovnaný, záver si opäť naklonili Svidníčania a vyhrali aj 2. set. V treťom už dominovali hostia a zo Starej Ľubovne si odvážajú prvé 3 body.

Ján Senko, tréner Starej Ľubovne: „V prvom sete sme ich mali na lopate, hrali sme veľmi dobre, ale bohužiaľ nezvládli sme druhú fázu setu a tam sme robili dosť veľa osobných chýb. A to sa nemôže proti takému súperovi stať. Koncovky sú naša Achilova päta, musíme ich uhrávať, lebo inač sa ťažko vyhrávajú zápasy.“

Peter Tholt, tréner Svidníka: „Bol to klasický prvý extraligový zápas. My sme začali veľmi nervózne, dlho nám trvalo, kým sme sa dostali do svojej hry. Víťazstvo 3:0 je veľmi dôležité a má svoju váhu.“

TJ Spartak Myjava – VK Prievidza 3:0 (24, 21, 18) –
Myjava: Hauer 3, Mračko 13, Piovarči 8, Leškanič 7, Katona 16, Durec 8, libero Vydarený (Pokopec 1, Konc 0). Tréner: M. Pipa.
Prievidza: Gorski 2, M. Hukel 10, Michalec 6, Slubowski 20, Savio 0, Šimko 6, libero Hraňo (Janušek 2). Tréner: J. Vlk.

Myjavskí volejbalisti odohrali veľmi dobrý zápas. Cez počiatočnú obojstrannú nervozitu sa hral slušný volejbal. Veľmi vyrovnaný prví set získali domáci aj vďaka striedajúcim hráčom 26:24. Od tohto okamžiku domáci kontrolovali  priebeh zápasu. V tretom sete Myjavčania za veľmi priaznivého stavu 12:7 povolili hosťom zdramatizovať stretnutie, ale umnou hrou si domáci prvé víťazstvo v extraligovej sezóne 2015/16 nenechali zobrať.

Martin Pipa, tréner Myjavy: „Na zápas sme sa veľmi tešili. Po prípravnom období, ktoré prebehlo podľa našich predstáv, sme boli plní očakávania ako odštartujeme novú sezónu. Nevyhli sme sa hluchým miestam, ale celkovo som spokojný. V rozhodujúcich okamžikoch stretnutia sme boli istejší ako hostia. Veľmi dobrý výkon podal Vlado Katona.“

Spartak VKP Komárno mal voľno

VK Ekonóm SPU Nitra – VK KDS Šport Košice (sa bude hrať 25. októbra o 18.00)

ZDROJ: www.svf.sk