LINK na LIVE PRENOS finále o Slovenský pohár

17:30 hod. VK MIRAD PU Prešov vs. VK KDS Šport Košice

Na východe Slovenska sa stretáva klubová elita našej krajiny. V sobotu boli na programe semifinálové zápasy mužov, v ktorých sa predstavili až tri tímy z východu. Medzi kvarteto najlepších sa prebojovali trojnásobní víťazi Slovenského pohára, volejbalisti VK MIRAD PU Prešov, ktorí vo štvrťfinále nečakane vyradili obhajcu z Prievidze. Šarišania v boji o postup do finále zdolali TJ Slávia Svidník 3:1. V druhom semifinále v 5-setovej bitke zdolali volejbalisti VK KDS Šport Košice, ktorí majú v kádri niekoľko bývalých hráčov Chemesu Humenné, družstvo VKP Bystrina SPU Nitra 3:2.

V nedeľu sú na programe finálové zápasy – žien (14.30) a potom mužov (17.30). Do finále žien sa prebojovali obhajca Strabag VC Bratislava a rekordný 13-násobný víťaz Slávia EU Bratislava.

V meste pod Vihorlatom sa finálový turnaj SP uskutočnil naposledy v roku 2014, kedy si prvenstvo pre zaplnenými tribúnami vybojovali volejbalisti Chemesu Humenné a v ženskej súťaži sa tešili hráčky Doprastavu Bratislava.

Slovenský pohár je prvým vrcholom volejbalovej sezóny. Na záverečný turnaj sa prebojovali štyri najlepšie mužské a dva najlepšie ženské tímy, čo sľubuje kvalitný športový zážitok. Víťazi hrajú o prestížnu trofej a miestenku do pohárovej Európy pre budúcu sezónu. Slovenská volejbalová federácia pripravuje k podujatiu bohatý sprievodný program.

sobota 16. 2. – výsledky semifinále mužov:
15:30 hod. VK MIRAD PU Prešov – TJ Slávia Svidník 3:1
18:30 hod. VKP Bystrina SPU Nitra – VK KDS-Šport Košice 2:3

Program zápasov:
nedeľa 17. 2. – finálové zápasy
14:30 hod. finále žien Strabag VC Bratislava – Slávia EU Bratislava
17.30 hod. VK MIRAD PU Prešov –  VK KDS Šport Košice

Zdroj: svf.sk
Foto: Lukáš Jaseňák a Andrej Schlank

Vždy čerstvé informácie z diania v klube VK MIRAD PU Prešov nájdete na Facebooku, Instagrame a YouTube! Odoberajte, zdieľajte, lajkujte, komentujte, máme to radi. 🙂 ĎAKUJEME! #vkmiradpupresov #miradfamily #fandimepresovu #miradarmy