Ľahké víťazstvo proti oslabenej Prievidzi

Stredajšia dohrávka medzi Prievidzou a Prešovom uzavrela 7. kolo Niké Extraligy mužov. V nej si zverenci Erika Digaňu bez problémov poradili s posledným tímom extraligovej tabuľky 3:0, keď súperovi nedovolili ani v jednom z troch setov dosiahnuť viac ako 17 bodov.

NIKÉ EXTRALIGA MUŽI – 7. KOLO – STREDA:

MITA VOLLEYTEAM PRIEVIDZA – VK MIRAD UNIPO PREŠOV      0:3 (-10, -17, -15)

Rozhodovali: Malík a Mokrý.

MITA VOLLEYTEAM: Brzáč 7, Šimko 1, Javorčík 7, Kurej 8, M. Kudra 3, Gombarčík 1, libero Ondrčka (M. Macko 2). Hrajúci tréner: M. Javorčík.

VK MIRAD UNIPO: Goč 2, Smolej 4, Mikovčík 3, Gulák 11, Ščerba 14, Jendrejčák 9, libero Turis (Suchanič 0, Baslar 4, Šiket 0, V. Rzyman 3, Anderko 3, Goliáš 0). Tréner: E. Digaňa.

Hráči zápasu: Ján Jendrejčák (Prešov) –  Jakub Brzáč (Prievidza)

Erik Digaňa, tréner Prešova: „Ďakujem Prievidzi za predvedenú hru a držím im palce v tejto ťažkej situácii. Bojujú s tým, čo majú, pracujú s mládežou a to sa cení. U nás tiež pracujeme s mladými chalanmi, ktorí si musia vyskúšať to, čo natrénujú aj v zápase. Bola to dobrá príprava na zápas s Komárnom.“

Milan Javorčík tréner Prievidza: „To, že máme družstvo oslabené o profesionálov je jedna vec, ale veľmi ma mrzí, že chalani, ktorí sú na ihrisku, nedokážu dať zo seba všetko. Mrzia ma hlavne ľahké lopty, ktoré nedokážeme v obrane chytiť. Taktiež nám robí veľký problém príjem podania. To sú veci, ktoré chalani vedia a mali by to ukázať aj v zápase, nie len na tréningu.

Highlighty zápasu, klik TU

Zdroj: svf.sk
Foto: Tímea Verešová

Vždy čerstvé informácie z diania v klube VK MIRAD UNIPO Prešov nájdete na FacebookuInstagrameYouTube a najnovšie aj na TikToku! Odoberajte, zdieľajte, lajkujte, komentujte, máme to radi. ĎAKUJEME!

#vkmiradunipopresov #miradfamily #fandimepresovu #miradarmy #miradfans #fandimmiradu