Krátky proces 0:3 (-15, -14, -11)

Prešov vyhral v Trenčíne 3:0. Sopko sa vrátil

Volejbalisti VK MIRAD PU Prešov vyhrali v utorňajšom zápase 3. kola extraligy mužov v skupine o 1.-6. miesto na palubovke COP Trenčín 3:0 a natiahli víťaznú sériu na 21 zápasov. Do zostavy extraligového lídra sa po zranení kolena vrátil skúsený smečiar Martin Sopko st., ktorý nastúpil prvýkrát od 30. októbra.

Sopko hral predtým naposledy v 10. kole 1. časti extraligy takisto na palubovke COP. Mladí Trenčania, ktorí tvoria gro mládežníckych reprezentácií, nastúpili na zápas len dva dni po kvalifikácii MS juniorov (v Belgicku) a kvalifikácii ME kadetov (Púchov). Nehrali hráči zo základu Filip Gavenda a Peter Ondrovič.

Volejbal – extraliga mužov 2014/2015 – skupina o 1. – 6. miesto – 3. kolo:

COP Trenčín – VK MIRAD PU Prešov 0:3 (-15, -14, -11) – štatistika
63 min, rozhodovali: Tiršel a Daruľa, 80 divákov.
Trenčín: Barták 2, J. Mikula 4, Firkaľ 2, Tarabus 3, J. Kováč 2, Jančura 7, liberá T. Patúc a Kyšeľa (M. Petráš 3, Stratený 0, Rak 2). Tréner: M. Palgut.
Prešov: Feňo 1, Lux 3, Červeň 3, Faron 9, M. Sopko st. 5, Drobňák 7, libero T. Lampart (Hudák 4, Macko 4, Závacký 1, Digaňa 3, Rajduga 12). Tréner: Ľ. Šalata.

Miroslav Palgut, tréner Trenčína: „Dnes hralo posledné družstvo s prvým v tejto skupine a na ihrisku bolo vidieť, že výkonnostný rozdiel bol markantný. Prešov dominoval vo všetkých činnostiach a zaslúžene vyhral.“

Ľuboslav Šalata, tréner Prešova: „Po dlhšom období sme hrali súťažný zápas, v ktorom som mohol dať priestor všetkým hráčom. Všetci sa svojej roly zhostili dobre, boli sme v každej hernej činnosti lepším tímom a preto je naše víťazstvo zaslúžené. Som rád, že sa do zápasového diania vrátil kapitán Maťo Sopko, verím, že jeho forma bude gradovať a na finále Slovenského pohára bude naplno pripravený.“

Tabuľky, štatistiky a rozpis zápasov: http://svf-web.azurewebsites.net/CompetitionHome.aspx?ID=14

Zdroj: SVF + COP Trenčín