Košická hala robí Prešovčanom problémy

Volejbalisti VK KDS Šport Košice zdolali v domácej hale Prešov 3:0 a na svojom konte majú už 36 bodov. Zverenci trénera Vlkolinského chcú ísť do play-off z čo najvýhodnejšej pozície a ich momentálny cieľ je tretie miesto, o ktoré súperia s Komárnom. Práve na jeho pôde nastúpia Košičania vo svojom najbližšom zápase už v sobotu.

KOŠICE. Víťazstvo Košičanov sa zrodilo po skvelom výkone a v búrlivej atmosfére, ku ktorej prispeli fankluby oboch celkov.

„Som veľmi rád, že sa nám podarilo zdolať Prešov za tri body, pretože sa chceme dostať na tretie miesto. Teší ma, že sme ukázali pekný volejbal a že naša forma neustále graduje. Prešov má veľmi kvalitné mužstvo a výborných hráčov na každom poste. Myslím si, že sme dodržali taktiku a to, čo sme si povedali pred zápasom, sme aj splnili. Chalanom ďakujem aj za to, že ma podržali v niektorých koncovkách a spoločne sme to zvládli,“ povedal pre Korzár Maroš Kasperkevič.

Cirkus z Nitry hodili za hlavu

Košickí volejbalisti sa dokázali po ťažkej prehre v Nitre, kde viedli už 2:0 na sety, no napokon duel prehrali v tajbrejku, zmobilizovať a dokonale pripraviť na druhý tím tabuľky.

„Jednoznačne sme po tom zápase v Nitre cítili krivdu zo strany rozhodcov. Ja som síce mladý a ešte som toho veľa nestihol zažiť, ale ostatní chalani, ktorí už hrajú dlhšie, hovorili, že niečo podobné ešte nezažili. Po tom dueli sme si povedali, že to bol taký volejbalový cirkus. Dobré je, že sme to v hlavách eliminovali a ukázali sme, že ideme ďalej a chceme stále vyhrávať,“ skonštatoval Kasperkevič, ktorý sa už teší aj na pohárové zápasy vo februári.

„Hráme s Myjavou, takže si ich rozoberieme na tréningoch a verím, že sa nám podarí cez nich dostať do Final four. Tam sa potom budeme snažiť uhrať čo najlepší výsledok.“

Sopko: Mrzí ma, že sa hrá v takomto prostredí

Prešovčania cestovali do Košíc ambiciózne, keďže majú formu a s Nitrou bojujú o prvé miesto v tabuľke.

„Išli sme sem s tým, že chceme nejaké body a najmä víťazstvo, no, bohužiaľ, sme na to nemali ani najmenšiu šancu. Prevýšili nás v každej jednej činnosti, pričom boli vo všetkom o triedu lepší. Mám pocit, že sme im neboli ani len dôstojným súperom. Musíme sa z toho poučiť, vyvodiť dôsledky a dobre potrénovať. Máme pred sebou ešte dosť zápasov a najmä Nitru máme doma, takže na nich si veríme,“ povedal po zápase Martin Sopko.

Okrem výborného výkonu, ktorí podali košickí volejbalisti, robila hosťom problémy aj malá telocvičňa.

„Nevieme si poradiť s košickou halou a mňa môže len mrzieť, že extraliga sa hrá v takomto prostredí. My by sme asi potrebovali nejakých desať dní, aby sme sa tu aklimatizovali a možno by sme potom boli aspoň dôstojným súperom. Sme jednoducho zvyknutí na väčšiu halu. Dá sa povedať, že sme prehrávali 0:1 už pred zápasom, keď sme sedeli v šatni,“ poznamenal Sopko.

Čítajte viac: http://kosice.korzar.sme.sk/c/8129167/kosicka-hala-robi-presovcanom-problemy.html#ixzz3yvqVzORJ