Korzár 11.03.2013

Prešov získal v úvode play-off skalp Myjavy

Najlepšie víťazstvá sú tie vydreté. V tábore prešovských volejbalistov panuje po sobote radosť, keďže si v prvom zápase play-off vydreli a doviezli cenné víťazstvo z Myjavy. Séria však tým nekončí a bude náročná.

PREŠOV. Ak chce VK Mirad PU Prešov postúpiť medzi elitné kvarteto volejbalovej extraligy a bojovať o medaily, musí prejsť cez silnú Myjavu.

Prvý krok k tomu tím trénera Ľuboslava Šalatu urobil. V päťsetovej dráme zdolal kopaničiarov na ich palubovke.

„V prvom sete domáci začali tlakom na podaní, výborne útočili i bránili. Nám vstup do zápasu nevyšiel, dopustili sme sa viacerých útočných chýb. Našťastie sme nepodarený set dokázali hodiť za hlavu,“ opisuje vstup do vyraďovacej časti súťaže Ľ. Šalata, ktorého zverenci v druhom sete ožili.

„Hráči dodržiavali taktiku, hrali odvážne v útoku, rozumne na podaní a dokázali ubrániť súperových útočníkov.“ Tretí set hojdačkového zápasu znovu naklonil misky váh na stranu kopaničiarov.

Prešov sa vrátil do zápasu v štvrtom dejstve. Hoci jeho hráčom spočiatku nevychádzal servis, rýchlo sa to prelomilo a k šanci zabojovať o víťazstvo vrátili Šarišanov hlavne úspešné protiútoky.

„Získanie štvrtého setu nás natoľko nabudilo, že v tajbrejku sme si verili, čo sa aj potvrdilo,“ povedal prešovský kouč. Tajbrejk bol v réžii Prešovčanov, ktorí spoľahlivo útočili i bránili. Súper sa síce ešte priblížil na 10:9, ale potom hostia znovu odskočili a záverečný blok Farona rozhodol o zisku tajbrejku 15:11 i prvého dôležitého zápasu.

Trénera Šalatu potešil okrem zisku vedenia v play-off aj fakt, že všetci hráči sú zdravotne v poriadku a podali zodpovedný kolektívny výkon. Séria však ešte nekončí.

„Jedno víťazstvo ešte postup nezaručuje,“ nabáda na ostražitosť prešovský kormidelník, ktorý vie, že stredajší domáci (18. hod.) zápas proti Myjave bude znovu tuhým bojom.

„Bude to ťažké, súper je kvalitný, ale domáce prostredie nám dáva výhodu a my chceme pridať druhé víťazstvo a nakloniť sériu na našu stranu,“ zvýrazňuje Ľuboslav Šalata.