Komárno zdolalo v šlágri Prešov 3:1

V extralige mužov boli vo štvrtok na programe dva zápasy. V dohrávke 4. kola sa stretli minuloroční finalisti a v televíznom súboji zvíťazili volejbalisti VK Spartak UJS VKP Komárno nad obhajcom titulu VK MIRAD PU Prešov 3:1. V dohrávke 2. kola zvíťazili hráči VK Ekonóm SPU Nitra nad TJ Spartak Myjava v troch setoch.

Volejbal – extraliga mužov 2015/2016 – dohrávka 4. kola:
VK Spartak UJS VKP Komárno – VK MIRAD PU Prešov 3:1 (19, 25, 22, 18) 
74 min, rozhodovali: Juráček a Schimpl, 300 divákov.
Komárno: Hrušík 10, Pělucha 4, Hollý 6, Rehák 4, Tarabus 7, Horník 29, libero Ľ. Nemec (Kišš 3, T. Patúc 0, Demčák 1). Tréner: D. Oravec.
Prešov: Halaj 1, M. Sopko st. 12, Macko 4, Lux 4, Drobňák 16, Červeň 8, libero T. Lampart (Rajduga 6, Digaňa 2). Tréner: Ľ. Šalata.

Domáca premiéra Komárna v novom ročníku vyšla na jednotku. Vďačné publikum videli zaujímavý a záživný volejbal, o ktorý sa postarali obaja aktéri tohto televízneho stretnutia. Prvý set bol vyrovnaný do stavu 9:9, potom domáci odskočili na 13:10 a tréner hostí si bral už druhý oddychový čas za stavu 18:12 pre rozbehnutých domácich. Komárno si už prvý set pohodlne ustrážilo. Aj druhé dejstvo začalo vyrovnane a bolo 7:7. Domáci sa potom opäť odpútali na 10:7, no Prešov spresnil hru a otočil vývoj setu. Viedol už 16:12 a tento náskok mu stačil na vyrovnanie stavu stretnutia. Komárno malo v treťom sete raketový nástup na 4:0 a po skvelých domácich blokoch bolo neskôr už 12:6. Pribúdajúcimi bodmi sa ale Prešov nenápadne priblížil na 21:18, až takmer vyrovnal, keď to bolo 23:22. Domáci však nenechali nič na náhodu a ujali sa vedenia 2:1 na sety zvládnutým záverom. Dôležitý z hľadiska celkového triumfu v zápase bol aj vstup domácich do štvrtého setu. Spartak UJS VKP viedol 10:4, ale hostia sa nevzdávali. Vyrovnali na 15:15, no potom prišli rozhodujúce domáce chvíle, keď domáci natiahli vedenie na 19:15 a bez problémov od tohto momentu zvládli záver duelu a bez straty bodu zvíťazili v repríze minuloročného finále nad úradujúcim majstrom.

Daniel Oravec, tréner Komárna: „Bol to pre nás klasický prvý zápas, na ihrisku boli prakticky stále traja noví hráči a bolo na nich vidieť nervozitu. Oni volejbal vedia hrať, aj preto som ich na palubovke v hre nechával a len málo som ich striedal. Na tréningoch noví chalani úplne inak vyzerali, dnes však hrali kŕčovito a nedarilo sa im. Bude to chcieť čas, no svojou bojovnosťou  sme vyhrali nad majstrom a to nás veľmi teší, pretože máme všetky tri body. Vyzdvihol by som Miloša Horníka, ktorý nás potiahol, pretože naši krajní útočiaci smečiari nám príliš nepomohli, ale verím, že do najbližšieho zápasu sa to napraví.“

Ľuboslav Šalata, tréner Prešova: „Od začiatku zápasu to bol súboj nášho útoku s domácim blokom. Hráči Komárna sú vysokí, dobre blokujúci a obrana na sieti im fungovala. V druhom sete sme sa dokázali presadiť našou šikovnosťou v poli, nemáme však takých parametrovo vysokých hráčov ako domáci, no v tomto sete sme zlepšili medzihru a podarilo sa nám to využiť. Rozhodujúcim a rozdielovým hráčom na ihrisku bol Miloš Horník, ktorý mal výbornú úspešnosť v útoku a takého hráča sme my nemali. Bolo to dnes zaslúžené víťazstvo Komárna.“

4_kolo_Komarno_Presov