Kedy začína sezóna 2019/2020? Proti komu odohráme prvý zápas?

V sídle Slovenskej volejbalovej federácie (SVF) sa uskutočnil žreb súťaží SVF pre sezónu 2019-20. Extraligové súťaže mužov aj žien sa začínajú 28. septembra.

Žreboval sa aj Slovenský pohár, súťaže I. ligy mužov a žien a juniorské súťaže. Mená tímov vyžrebovala juniorská reprezentantka SR a hráčka ŠŠK Bilíkova Tereza Hrušecká.

Mužská extraliga s deviatimi účastníkmi
V mužskej najvyššej súťaži bude štartovať deväť klubov, plus mimoriadne zaradené reprezentačné družstvo do 20 rokov (roč. 2001). Reprezentačný tím do 20 rokov odohrá len 1. časť, v rámci ktorej nastúpi na jedno stretnutie s každým účastníkom extraligy počas oficiálneho zrazu RD. Účastníkmi extraligy pre budúcu sezónu sú obhajca titulu VK OSMOS Prievidza, VK KDS Šport Košice, VKP-SPU Nitra, TJ Slávia Svidník, VK MIRAD PU Prešov, TJ Spartak Myjava, VK Spartak UJS Komárno, COP Trenčín a MVK Zvolen. Z extraligy vypadli volejbalisti VKM Stará Ľubovňa, víťaz prelínacej súťaže MVK Magnezit Revúca sa do najvyššej súťaže neprihlásil.

Extraliga mužov je rozdelená na tri časti. V prvej (28. 9. – 6. 1.) sa tímy stretnú systémom každý s každým doma a vonku. V druhej časti (11. 1. – 23. 2.) sa družstvá rozdelia na dve skupiny 1.-4. a 5.-9., v ktorých sa opäť tímy stretnú každý s každým doma a vonku. Všetky výsledky z prvej časti súťaže sa započítavajú (vrátane RD 2001). Do play off postúpi prvých osem tímov po 2. časti s tým, že COP Trenčín už vyraďovacie boje hrať nebude. V prípade, že sa Trenčín umiestní na niektorom z prvých ôsmich miest, do play off sa posunú pod ním umiestnené družstvá v tabuľke. Ak bude COP po druhej časti na 9. mieste, ďalej nehrá. Play off štartuje 29. februára, nového majstra spoznáme najneskôr 16. apríla.

V prelínacej súťaži mužov sa zúčastnia dvaja víťazi skupín 1. ligy mužov skupiny západ a východ. Družstvá odohrajú medzi sebou štyri stretnutia s tým, že ak bude po treťom stretnutí rozhodnuté, štvrtý zápas sa už nehrá. Do extraligy mužov 2020/21 postúpi víťaz PSM. Družstvo umiestnené na druhom mieste bude hrať príslušnú 1. ligu ročníka 2020/21.

Žreb 1. kola extraligy mužov (28. septembra 2019)
VK KDS-Šport Košice – VKP Bystrina SPU Nitra
VK MIRAD PU Prešov – TJ Spartak Myjava
VK OSMOS Prievidza – VK Spartak UJS Komárno
COP Trenčín – TJ Slávia Svidník

Kľúčové termíny extraligy mužov:
1. časť (28. 9. – 6. 1.)
2. časť (11. 1. – 22. 2.)
Play-off (29. 2. – 16. 4.)

Prelínacia súťaž:
termíny budú doplnené podľa termínu ukončenia 1. ligy mužov

V Slovenskom pohári hneď na úvod veľký šláger
Systém Slovenského pohára mužov aj žien 2019-20 prešiel oproti minulej sezóne zmenami. Do súťaže SP mužov bolo zaradených prvých osem družstiev na základe umiestnenia v minulej sezóne a v SP žien bude štartovať všetkých sedem družstiev z extraligy. Dvojice sa bez nasadenia vyžrebovali s tým, že v ženskej súťaži má obhajca titulu Slávia EU v prvom kole voľno. V prvom aj druhom kole SP sa tímy stretnú na odvety doma a vonku, víťazi postúpia do spoločného finále mužov aj žien, ktoré sa uskutoční 8. februára 2020. Dejisko bude známe neskôr. Žreb Slovenského pohára mužov postavil hneď v prvom kole proti sebe minuloročných finalistov extraligy Prievidzu a Košice. Prvý zápas sa uskutoční na palubovke víťaza SP 2019 v Košiciach. Ďalšie dvojice tvoria Nitra a Komárno, Prešov sa stretne s Myjavou a Trenčín so Svidníkom.

Žreb 1. kola SP mužov (23. 10. – 27. 11.)
VKP Bystrina SPU Nitra – VK Spartak UJS Komárno
VK MIRAD PU Prešov – TJ Spartak Myjava
COP Trenčín – TJ Slávia Svidník
VK KDS-Šport Košice – VK OSMOS Prievidza

Termíny SP mužov:
1. kolo (23. 10. – 27. 11.)
2. kolo (18. 12. – 15. 1.)
Finále (8. 2.)

Rozlosovanie ženskej extraligy a Slovenského pohára žien nájdete TU.

Zdroj: svf.sk

Vždy čerstvé informácie z diania v klube VK MIRAD PU Prešov nájdete na Facebooku, Instagrame a YouTube! Odoberajte, zdieľajte, lajkujte, komentujte, máme to radi. 🙂 ĎAKUJEME! #vkmiradpupresov #miradfamily #fandimepresovu #miradarmy