Kadetov proti Svidníku koučoval tréner mužov

V nedeľu (2.2.2020) kadeti predohrávali vo svojej súťaži. V 7. kole súťaže Oblasti východ pod záštitou SVF hostili na domácej palubovke Gymnázia Konštantínova družstvo TJ Slávia Svidník. Favorita potrápili, ale vo dvoch vzájomných zápasoch podľahli 0:3 (-22,-19,-18) a 0:3 (-23,-19,-14) V konkurencii ďalších piatich tímov sú naši chlapci na priebežnom 4. mieste.

Hodnotenie zastupujúceho trénera kadetov Erika Digaňu: „Do dlhej dobe som sa tešil, kedže som si mohol odkoučovať mládež, ale hlavne starých známych. 🙂 Väčšina hráčov sú prváci na strednej, takže mladí a hlavne pre klub perspektívni volejbalisti. Bolo fajn vidieť ich, ako napredujú, kedže som ich učil a trénoval ešte na základnej škole.
V nedeľu sme mali ťažkého súpera, ktorý prišiel do Prešova so štyrmi mládeneckými reprezentantmi. Prehrali sme oba zápasy 3:0, ale verím, že sme museli zo súpera žmýkať maximum. Niektoré sety skončili v koncovkách 25:23, prípadne sme vyhrávali aj o 4-5 bodov a oni museli zabrať. Prioritne mi nešlo o výsledok, ale o potvrdenie niektorých rysov u daných hráčov. Podpora ich mentality a hlavne odhodlania na niektorých postoch. V zostave kadetov sú veľmi perspektívni hráči, ktorí budú kadetmi ešte nejaký ten rok, takže som rád, že sa takto postavili skúsenejšiemu súperovi. V zostave som mal aj extraligistu Lukaša Brillu, ktorý si vyskúšal post smečiara. Zápasy hodnotím kladne, ale chalani majú na čom pracovať. Nielen na herných činnostiach jednotlivca, ale stále sú tam aj systémové nedostatky. Potrebujú zautomatizovať pohyby, pretože sa im stáva, že „zamrznú“ v hre. Stáva sa to aj u mužov. To by som rád odstránil. Ako som povedal, ešte prvý rok trénovania, keď boli títo chlapci len siedmaci, že je to zlatá prešovská generácia, tak na tom stále trvám. Majú to v hlave správne usporiadané. Na ostatných veciach musíme zapracovať my ako klub. Tréneri s nimi pracujú výborne a trúfnem si povedať, že budeme mať o vrcholových hráčov v klube postarané. Bolo to pekné spestrenie môjho víkendu.“

Tabuľka kadetov k 2.2.2020. Zdroj: http://www.volleynet.sk/

Nominácia: Alexander Verčimák, Branislav Belej, Martin Falat, Lukáš Brilla, Adam Tomčík, Patrik Paťo Goliáš, Erik Lecák, Michal Červeň, Samuel Harčár. Zastupujúci tréner Erik Digaňa.

Rozpis nasledujúcich zápasov kadetov: 
8. kolo 16.02.2020 VKM Stará Ľubovňa – VK MIRAD PU Prešov
9. kolo 01.03.2020 VK MIRAD PU Prešov – ŠK Gymnázium Humenné
10. kolo 05.04.2020 VK KDS Šport Košice – VK MIRAD PU Prešov

FOTO ilustračné: tréner Maroš Sopko

Vždy čerstvé informácie z diania v klube VK MIRAD PU Prešov nájdete na Facebooku, Instagrame a YouTube! Odoberajte, zdieľajte, lajkujte, komentujte, máme to radi. 🙂 ĎAKUJEME! #vkmiradpupresov #miradfamily #fandimepresovu #miradarmy