Kadeti zdolali Humenné a pripisujú si prvé víťazstvá

V nedeľu (24.11.2019) pokračovala súťaž kategórie kadetov. Vo 4. kole súťaže Oblasti východ pod záštitou SVF hostili Miraďáci vycestovali na dva vzájomné zápasy do Humenného. Na palubovke školského športového klubu zdolali rovesníkov 0:3 (-16,-15,-17) a 1:3 (21,-13,-13,-16). V konkurencii ďalších piatich tímov sú naši chlapci na priebežnom 4. mieste.

Hodnotenie trénera kadetov Maroša Sopka: „Po sobotňajšej prvej lige sme smer Humenné nabrali aj v nedeľu. Tentokrát s kadetmi a s výrazne odlišným odhodlaním. Prvý set sme sa ťahali až do koncovky a v tej sme chybovali. Od druhého setu sme pozmenili zostavu a práve odvtedy sme si nastolili ideálny „herný režim“, ktorý nám fungoval na výbornú počas zvyšku zápasu. Minimum chýb na servise, správna organizácia obrany v poli a následné presne roznahrávané protiútoky z každej zóny sme využívali prakticky naplno. Súper bol odstavený od siete a jeho obmedzenia v útoku boli teda základom pre náš obrat a víťazstvo 3:1. Apeloval som na chalanov, aby sa držali systému z predošlého zápasu aj v druhom zápase. Teší ma najmä to, že si to vzali k srdcu a boli tam priam výborné momenty, ktoré doposiaľ niektorí ani len na tréningu nepredvádzali. Jasná výhra 3:0 ich verím povzbudí do ďalšej tvrdej práce, keďže sa ukázalo, že sme nastavení správnym smerom.“

Nominácia: Lukáš Brilla, Juraj Brilla, Martin Falat, Adam Tomčík, Branislav Belej, Erik Lecák, Samuel Harčár, Alexander Verčimák.