Kadeti vyhrali ťažký zápas proti Starej Ľubovni, v tabuľke sú na 2. mieste

V nedeľu (05.11.2017) pokračovala súťaž Oblasti VÝCHOD aj v kategórií kadetov. Chlapci VK MIRAD Gymnázium Konštantínova hostili doma mládež z tímu VKM Stará Ľubovňa. Tradične sa odohrali dva zápasy.

V prvých dvoch setoch prvého zápasu si naši chlapci nedokázali dobre podať, čo automaticky znamenalo nepriaznivý vývoj. Aj po následnej dobrej prihrávke si nemali možnosť vybudovať vyšší bodový zisk. V treťom a štvrtom sete sa to zmenilo. Súpera dostali pod tlak. Škoda koncovky štvrtého setu, kedy sa nedokázali zmobilizovať a dotiahnuť ho do víťazného konca. Zápas skončil výsledkom 1:3 (14, 18, -16, 22). Do druhého zápasu vstúpili odvážnejšie, čo sa hneď ukázalo aj na priebehu a výsledku. V treťom sete síce prišlo malé zaváhanie v koncovke, ale vo štvrtom sete už diktovali tempo zápasu a mali ho plne vo svojich rukách. V druhom zápase vyhrali kadeti rozdielom 3:1 (19, 20, -22, 16) a v tabuľke im patrí priebežné 2. miesto.

Hodnotenie trénera Tomáša Mačičku: „Veľké sklamanie v prvých dvoch setoch, kde takmer nikto nevedel podať na druhú stranu. Stres a strach chlapcom zväzoval ruky. Potom sa to chvalabohu uvoľnilo a ukázali, čo sa v nich skrýva. Veľkú pochvalu dostali po vyhratom druhom zápase, kde ukázali, že keď sa dodržuje taktika, tak to všetko funguje a hraje sa lepšie a ľahšie. Zvládli ťažký zápas, za čo som nesmierne rád a už sa tešíme na ďalšieho ťažkého súpera, s ktorým sa stretneme o týždeň v Humennom.“

Nominácia: Brilla L., Porjanda, Šefčik, Rindoš, Velička, Kuchár, Holoďak, Brilla J., Demčak, Falat.