Kadeti v Humennom bojovne, ale bez bodu

Kadeti VK MIRAD Gymnázium Konštantínova odohrali v nedeľu (12.11.2017) 4. kolo súťaže Oblasti VÝCHOD v Humennom. Dva vzájomné zápasy odohrali proti ťažkému súperovi, družstvu ŠK Gymnázium Humenné. Po výsledkoch 3:0 (21,19,18) a 3:0 (28,16,13) si domov body nepriviezli. Nevadí, bojovali statočne a aj to sa ráta.

V úvode prvého zápasu hrali obe družstvá so strachom a bojazlivo. Čakalo sa, čo predvedie ten druhý. Opatrné údery prichádzali aj z našej strany. Mladíci sa neskôr rozohrali dobre. Útočili energicky, s elánom, no keď si súper vypracoval náskok v akejkoľvek fáze setu, nepodarilo sa stratu dotiahnuť. V koncovke zápasu to už bolo menej uvoľnené. Chlapci na základe vývoja zápasu už pod tlakom nedokázali premeniť aj dobre vypracovanú situáciu na bod.

Druhý zápas odštartoval opätovne rozpačito, ale výrazne skôr sa smečujúci hráči začali opierať do útoku. Za nepriaznivého stavu 23:21 pre Humenné sme dokázali potiahnuť a dokonca vyhrávať 24:25. Vydržali sme až do rozdielu 30:28, no v takýchto stavoch to je už len hop alebo trop. Šťastie sa tentokrát priklonilo k súperovi. Po tomto, síce prehratom sete, malo družstvo ostať nabudené a v druhom sete ukázať, že to nebola náhoda. Žiaľ, nestalo sa a chlapci sa „zlomili“. Nasledovala už len odovzdaná hra s náznakmi vzdoru.

Hodnotenie trénera kadetov Tomáša Mačičku: „Chýba koncentrovaný sústavný tlak z našej strany, keď si súper nevydýchne ani pri jednej lopte. Pochváliť môžem, že takmer každú dlhšiu výmenu sme dokázali vyhrať.“

Hrali: Brilla J., Kuchár, Šefčík, Goliaš, Rindoš, Biľ, Falat, Demčak, Velička, Brilla L., Holoďak