Kadeti statočne, ale v Starej Ľubovni ťahali za kratší koniec

Súťaženie pod hlavičkou SVF Oblasti Východ v kategórií kadetov pokračovalo v nedeľu (22.4.2018) zápasmi 18. kola. Naši mladíci VK MIRAD Gymnázium Konštantínova vycestovali na dva vzájomné zápasy na severovýchod Slovenska za tímom VKM Stará Ľubovňa. 

Oba zápasy mali vyrovnaný priebeh a na jednej aj druhej strane sa hral dobrý volejbal ozdobený peknými akciami a dlhými výmenami. Kde-tu sa objavili nevynútené chyby, ale tie k tejto kategórií ešte patria. Chuť bojovať bola u našich chlapcov citeľná z každého pohybu. Prišli s presvedčením, že zápasov s papierovým favoritom sa nechcú len zúčastniť, ale vyhrať.

Škoda, že najslabším článok bol tentokrát rozhodca.  Napriek nepriaznivým výsledkom 3:1 (-22,17,19,9) a 3:1 (21,17,-18,21) odchádzali chalani domov s vedomím, že spravili na ihrisku všetko preto, aby vyhrali, ale bohužiaľ, niekedy to nestačí. Prešovskí kadeti naďalej zostávajú na priebežnom 4. mieste tabuľky za víkendovým súperom Starou Ľubovňou. Ostatné výsledky a tabuľku nájdete TU.

Vyjadrenie trénera kadetov Tomáša Mačičku: “Som rád, že vidieť výrazný pokrok v hernom prejave v porovnaní so začiatkom sezóny. Chalani na sebe pracujú a dnes boli v dlhých výmenách úspešnejší. Ešte nás trápia určité pasáže hry, ktoré sa musíme naučiť hrať zodpovednejšie. Tam, kde je to potrebné, musíme zložiť loptu sami a nemôžeme sa spoliehať, že ju súper pokazí. S dnešným výkonom hráčov som spokojný. Škoda, že sa nepodarilo vyhrať aspoň jeden zápas, lebo chlapci nato dnes mali.“

Nominácia na zápasy proti Starej Ľubovni: Šefčík, Biľ, Falat, Brilla J., Brilla L., Timko, Ferenc, Demčák, Gluchy. 

Súťaž vrcholí. Najbližšie čakajú kadetov posledné zápasy 19. a 20. kola. V nedeľu (29.4.2018) privítajú na domácej palubovke ŠK Gymnázium Humenné a súboje o postup na MS navŕšia taktiež v nedeľu (13.5.2018) dvoma vzájomnými zápasmi proti favoritovi vo Svidníku.

FOTO: tréner Tomáš Mačička

Vždy čerstvé informácie z diania v klube VK MIRAD PU Prešov nájdete na Facebooku, Instagrame a YouTube! Odoberajte, zdieľajte, lajkujte, komentujte, máme to radi. 🙂 ĎAKUJEME! #vkmiradpupresov #miradfamily #fandimepresovu #miradarmy