Kadeti proti outsiderovi z Košíc dvakrát 3:0

Kadeti VK MIRAD Gymnázium Konštantínova mali po veľkonočnej pauze v nedeľu (8.4.2018) volejbalové povinnosti.  Súťaženie pod hlavičkou SVF Oblasti Východ pokračovalo zápasmi 16. kola. Naši mladíci privítali na domácej palubovke outsidera ligy, tím VK KDS Šport Košice.

Ako papieroví favoriti sa naši chlapci ukázali v prvom sete. Na základe vývoja zo začiatku zápasu dal tréner priestor lavičke, čím sa dostavilo u hráčov výrazné uspokojenie a pocit, že sa to už vyhrá samo. Súper šancu na otvorenejšiu hru využil na dramatizáciu setov, ale plný bodový zisk si pripísali naši žiaci po víťazstvách 3:0 ( 7,20,24) a 3:0 (22,22,22). Prešovskí kadeti naďalej zostávajú na priebežnom 4. mieste tabuľky. Za treťou Starou Ľubovňou zaostávajú o 2 víťazstvá. Ostatné výsledky a tabuľku nájdete TU.

Vyjadrenie trénera kadetov Tomáša Mačičku: “Výsledkovo sme to zvládli, no herne som nebol spokojný. Cieľ, ktorý sme si určili sa nám nepodarilo splniť. Musíme zapracovať skôr na mentálnej príprave, aby došlo k výraznejšiemu transferu zručnosti z tréningu do zápasu.“

Nominácia na zápasy proti Svidníku: Šefčík, Biľ, Lukač, Falát, Brilla J., Velička, Ferenc, Kuchár, Gluchy, Holoďák, Kalina.

Najbližšie zápasy kategórie kadetov:
22.4.2018 VKM Stará Ľubovňa – VK MIRAD Gymnázium Konštantínova Prešov
29.4.2018 VK MIRAD Gymnázium Konštantínova Prešov – ŠK Gymnázium Humenné
13.5.2018 ZJ Slávia Svidník – VK MIRAD Gymnázium Konštantínova Prešov

FOTO: tréner Tomáš Mačička

Vždy čerstvé informácie z diania v klube VK MIRAD PU Prešov nájdete na Facebooku a Instagrame. NOVINKOU  je náš oficiálny YOUTUBE kanál! Odoberajte, zdieľajte, lajkujte, komentujte, ĎAKUJEME! #vkmiradpupresov #miradfamily #fandimepresovu #miradarmy