Kadeti predviedli v Ľubovni po sviatkoch kvalitný výkon

Kadeti VK MIRAD Gymnázium Konštantínova pokračovali po viac ako mesačnej sviatkovej pauze v nedeľu (14.1.2018) zápasmi 7. kola súťaže pod záštitou SVF Oblasti VÝCHOD. Na dva vzájomné zápasy cestovali za súperom do Starej Ľubovne. Chlapci bojovali o tretie miesto tabuľky, ale napokon sa im podarilo vyhrať len jeden z dvoch meraní síl proti kvalitnému družstvu (1. zápas SL – PO 3:0, 2. zápas SL – PO 1:3). Ostatné výsledky a tabuľka TU.

Do prvého setu úvodného zápasu vstúpili chlapci koncentrovane a aktívne. Chceli hrať a bolo to vidieť aj na hernom prejave. Bohužiaľ v koncovke sa nevyhli nevynúteným chybám a set si v podstate prehrali sami. Druhý a tretí set už hrali odovzdane s krátkodobými náznakmi vzdoru. Podľa toho sa vyvíjal aj bodový stav prvého stretnutia SL – PO 3:0 – 21,15,11.

V druhom zápase nastúpili chlapci silnejší a odvážnejší. Hneď v úvode si vytvorili náskok, ktorý behom setu zväčšovali. Aj problematický úvod druhého setu sa im podarilo odvrátiť a vytvoriť si náskok. V treťom sete prišlo zaváhanie, ale všetko dohnali vo štvrtom, keď sa im opäť podarilo zodvihnúť hlavy a dotiahnuť zápas do víťazného konca SL – PO 1:3 -14,22,-18,25.

Hodnotenie trénera Tomáša Mačičku: “Teší ma predvedený výkon z našej strany. Chlapcom sa podaril veľký krok v tom, že prekonali samých seba a dúfam, že sa nám podarí zopakovať podobný výkon aj v najbližších zápasoch.“

Nominácia na zápasy proti Starej Ľubovni: Lukáč, Biľ, Kuchár, Šefčík, Brilla J., Falat, Brilla L., Timko, Holoďak, Ferenc, Demčak.

Najbližšie zápasy kategórie kadetov:
21.1.2018 VK MIRAD Gymnáziu Konštantínova Prešov – ŠK Gymnázium Humenné
28.1.2018 TJ Slávia Svidník – VK MIRAD Gymnáziu Konštantínova Prešov
11.2.2018 VK KDS Šport Košice – VK MIRAD Gymnáziu Konštantínova Prešov
25.2.2018 VK MIRAD Gymnáziu Konštantínova Prešov – VKM Stará Ľubovňa
18.3.2018 ŠK Gymnázium Humenné – VK MIRAD Gymnáziu Konštantínova Prešov
25.3.2018 VK MIRAD Gymnáziu Konštantínova Prešov – TJ Slávia Svidník
8.4.2018 VK MIRAD Gymnáziu Konštantínova Prešov – VK KDS Šport Košice
22.4.2018 VKM Stará Ľubovňa – VK MIRAD Gymnáziu Konštantínova Prešov
29.4.2018 VK MIRAD Gymnáziu Konštantínova Prešov – ŠK Gymnázium Humenné
13.5.2018 ZJ Slávia Svidník – VK MIRAD Gymnáziu Konštantínova Prešov

FOTO: tréner Tomáš Mačička

Vždy čerstvé informácie z diania v klube VK MIRAD PU Prešov nájdete na Facebooku a Instagrame. NOVINKOU  je náš oficiálny YOUTUBE kanál! Odoberajte, zdieľajte, lajkujte, komentujte, ĎAKUJEME! #vkmiradpupresov #miradfamily #fandimepresovu #miradarmy