Kadeti musia pracovať na koncovke setov, doma proti Humennému nebodovali

V nedeľu (21.1.2018) bola vo volejbalovom nasadení aj kategória kadetov VK MIRAD Gymnázium Konštantínova.  Súťaženie vo východnej časti Slovenska malo v priebehu víkendu naplánované 8. kolo. Prešovskí žiaci privítali na dva vzájomné zápasy súpera z Humenného. Chlapci sa snažili, ale na papierového favorita nestačili. Po skončení hry svietilo na ukazovateli nepriaznivé skóre 1:3 (20,-9, 21,13) a 0:3 (22, 22, 13). Na konte majú zatiaľ 6 výhier a zostávajú na 4. mieste tabuľky, pred poslednými Košicami, ktorým sa v tejto sezóne zatiaľ nepodarilo zdolať ani jedného súpera. Ostatné výsledky a tabuľku nájdete TU.

Prvý zápas chlapci rozohrali veľmi dobre, razantne a s myšlienkou. Bohužiaľ, v koncovke vyprodukovali zopár chýb. V druhom sete predviedli fantastický volejbal hru vyrovnali. Humenčania už sťahovali svojich hlavných hráčov. Tretí set bol napínavý. Chalani viedli do jeho záveru. Ťažkým servisom a chybami ich však hostia predbehli a vybojoval vlastne predčasne víťazstvo v celom zápase, lebo štvrtý set bol už len o dohrávaní. Priebeh a nálada z prvého zápasu sa preniesla aj do toho druhého. Všetky jeho tri sety mali podobný priebeh. Chalani pekne tlačili servis, držali príjem, ale koncovky setov, kde rozhodujú detaily, už bohužiaľ nemali zvládnuté a tak nemohli pomýšľať na lepší výsledok.

Hodnotenie trénera Tomáša Mačičku: “Som rád, že chlapci tlačili servis a dobre prihrávali. Ešte nie som spokojný s výkonom útočiacich hráčov. Vidím tam rezervy, na ktorých budeme pracovať.“

Nominácia na zápasy proti Humennému: Brilla J., Šefčík, Biľ, Rindoš, Velička, Demčak, Timko, Holoďak, Ferenc, Brilla, Falat, Kuchár