Kadeti hostili Humenné, ukoristili len bodík

Súťaženie pod hlavičkou SVF Oblasti Východ v kategórií kadetov pokračovalo v nedeľu (06.05.2018) zápasmi predposledného, 19. kola. Naši mladíci VK MIRAD Gymnázium Konštantínova privítali na domácej palubovke rovesníkov z tímu ŠK Gymnázium Humenné.

Dvojzápas proti Humenčanom priniesol pekný volejbal na oboch stranách. Akcie s bojovným výkonom striedali servisovo slabšie chvíle. Naši hráči v úvode zápasu opäť nezvládli situácie, v ktorých musia vedieť položiť loptu. V treťom a štvrtom sete sa vyvarovali podobných chýb. Na príjme boli lepší ako súper. Na bloku hrali veľmi dobre, čo znepríjemňovalo hosťom hru. Dostávali ich pod tlak a nakoniec sa im podarilo skóre vyrovnať. V nasledujúcom tajbrejku už však neudržali koncentráciu a prvý zápas prehrali tesne 2:3 (20,16,-22,-19,8).

Výsledok druhého zápasu 0:3 (22,18,15) sa na prvý pohľad javí ako jednoznačne zlý, ale chlapci ukázali konzistentný výkon, za ktorý sa vôbec nemuseli hanbiť. Tabuľku stále vedie Svidník, pred víkendovým súperom z Humenného. Na treťom mieste je Stará Ľubovňa. Prešovskí kadeti naďalej zostávajú na priebežnom 4. mieste pred poslednými Košicami. Ostatné výsledky a tabuľku nájdete TU.

Vyjadrenie trénera kadetov Tomáša Mačičku: “Chlapcov musím ešte stále nabádať, aby hrali odvážne, nebáli sa a dôverovali si. Musím pochváliť hráčov za činnosť na bloku, kde boli dnes nadpriemerne úspešní. Dokázali súpera potrápiť a vyviesť z miery kvalitným blokom a dobrým povzbudzovaním. Škoda, že potom v poli pri ľahkých loptách nie sú ešte podobne dôslední. Kazí to dojem kvalitného výkonu, ktorí momentálne podávajú. Cieľom bolo vyhrať jeden zápas, čo sa nepodarilo, ale s hrou celkovo som bol spokojný.“

Nominácia na zápasy proti Humennému: Brilla J., Brilla L., Šefčík, Biľ, Lukáč, Velička, Kuchár, Demčák, Ferenc, Gluchý, Falat.

Najbližšie čakajú kadetov posledné zápasy 20. kola. V nedeľu (13.5.2018) ukončia súťaž dvoma vzájomnými zápasmi proti favoritovi vo Svidníku.

FOTO: tréner Tomáš Mačička

Vždy čerstvé informácie z diania v klube VK MIRAD PU Prešov nájdete na Facebooku, Instagrame a YouTube! Odoberajte, zdieľajte, lajkujte, komentujte, máme to radi. 🙂 ĎAKUJEME! #vkmiradpupresov #miradfamily #fandimepresovu #miradarmy