Juraj Drobňák je späť!

Vítame v klube staro-novú posilu! Z belgického Envol Mortroux sa po troch rokoch vracia smečiar Juraj Drobňák. Ďuri, vitaj späť v #miradfamily.

31-ročný smečiar sa vracia z druholigového tímu Envol Mortroux, kde pôsobil od roku 2017. S Prešovom vybojoval v extralige majstrovský titul i všetky ostatné cenné kovy. Dvakrát nad hlavu dvíhal trofej Slovenského pohára.

Bezprostredne po podpise zmluvy a transfere sa s Jurajom spojila Jana Palenčarová. Ak budete čítať ďalej, dozviete sa viac o pomeroch v zahraničnom volejbale,  o Jurajových spomienkach na úspechy v prešovskom drese i to, na koho sa v klube najviac teší.

Ahoj Juraj, vitaj doma. 🙂 Našich fanúšikov zaujímajú okolnosti Tvojho návratu do klubu. Skús v skratke vysvetliť priebeh dohody.

V Belgicku je v športe z dôvodu epidémie rovnaká situácia ako na Slovensku. Hrajú sa iba najvyššie ligy. Tým, že som hral druhú najvyššiu ligu, tak naše zápasy boli pozastavené dosť skoro. Do tohto momentu môj tím v Belgicku nemá odohraný ani jeden zápas. Preto som prišiel späť do Prešova, kde som aspoň mohol trénovať a udržať sa v kondičke.

Ako je na tom kvalitatívne belgický volejbal?

Prvé 4 družstvá v druhej lige v Belgicku sa môžu rovnať s top 5 v slovenskej lige. Čo sa týka najvyššej ligy, tak tá je oveľa silnejšia ako naša, kde hrajú európske kvalitne tímy ako Masseik, či Roeselare. Aj naše družstvo je zaujímavo vyskladané. Máme Argentínčana, Slovinca, Holanďana, pár Nemcov, Belgičanov a mňa. 😊 Prekvapujúco táto kombinácia ide dokopy výborne.

V Belgicku si bol štvrtú sezónu, podarili sa aj nejaké úspechy?

Určite bolo najväčším úspechom postúpiť z tretej ligy do druhej najvyššej, kvôli čomu má aj klub angažoval. Následne rok nato bolo cieľom udržať sa v lige, čo sa aj podarilo.

Plánuješ sa do Belgicka ešte vrátiť?

Verím, že po sezóne v Prešove sa vrátim do Belgicka, kde ma očakávajú na ďalšiu sezónu. Ale priznám sa, lákajú ma aj iné európske krajiny. Veľmi rád by som si skúsil zahrať v Nemecku, či Rakúsku. Rád vidím novú kultúru a štýl života, či tréningov.

Ako si spomínaš na svoje pôsobenie v Prešove?

Na Prešov mám vždy len pekné spomienky. Vyrastal som tu volejbalovo a po návrate zo Svidníka v sezóne 14/15 som bol aj účastníkom v boji o zlato po 10-tich rokoch. Takisto som bol pri dvoch víťazstvách slovenského pohára a ďalších medailových úspechoch. Posledné roky, vždy keď bola možnosť, tak som si rád prišiel s chalanmi zatrénovať.

Si už v tréningovom režime? Kedy Ťa tréner plánuje zapojiť do hry?

Tento týždeň sa riešili nutné komunikácie medzi belgickým klubom a federáciou na uvoľnenie z transferu. Verím, že všetko šlo, ako malo a objavím sa na lavičke Prešova už túto sobotu v semifinálovom pohárovom zápase.

Na koho/na čo sa v prešovskom klube najviac tešíš?

Najviac som sa tešil na zrekonštruovanú Športovú halu Prešovskej univerzity, v ktorej sa mi hralo za moju kariéru najlepšie. Pravdaže sa teším na Michala Hudáka, s ktorým sme tvorili rozcvičkovu dvojicu od kedy si pamätám. Taktiež sa teším na trénera Kardoša, ktorý má opäť iný štýl hry a taktiky v porovnaní s tým, čo som zažil v minulosti. Bude zaujímavé sa od neho niečo naučiť.

Aké sú Tvoje ambície v tejto sezóne?

Budem sa snažiť prispieť ešte k väčšej kvalite na strane Prešova. Chcem byť platným členom tímu. Verím, že toho roku, v zostave akej sme, vieme siahnuť na vysoké méty.

Ďakujeme za rozhovor a želáme veľa úspechov.

HRÁČSKY PROFIL:
Juraj Drobňák
SMEČIAR #16
Narodený: 30. 5. 1989
Výška: 193 cm
Dosah: 305 cm
Smečiarsky dosah: 325 cm
2020/2021 – VK MIRAD UNIPO Prešov
2017/2018 – 2020/2021 – Envol Mortroux
2014/2015 – 2016/2017- VK MIRAD PU Prešov
2013/2014 – VK Slávia Svidník
2012/2013 – Legend Watches Slávia Svidník

Vždy čerstvé informácie z diania v klube VK MIRAD UNIPO Prešov nájdete na Facebooku, Instagrame a YouTube! Odoberajte, zdieľajte, lajkujte, komentujte, máme to radi. 🙂 ĎAKUJEME! #vkmiradunipopresov #miradfamily #fandimepresovu #miradarmy