Juniori napokon na 4. mieste

Od soboty do pondelka (6.-8. máj 2023) sa v Dome športu v Bratislave uskutočnili Majstrovstvá Slovenska kategórie juniorov. Zverencom trénera Tomáša Lamparta sa darilo len v priebehu prvého hracieho dňa. Zdolali dvoch z piatich súperov a napokon obsadili nepopulárne 4. miesto. 

VÝSLEDKY PREŠOVA:
VK Spartak UJS Komárno – VK MIRAD UNIPO Prešov 1:3
VK MIRAD UNIPO Prešov – VKP Bratislava 3:1
MŠK Púchov – VK MIRAD UNIPO Prešov 3:0
VK MIRAD UNIPO Prešov – TJ Slávia Svidník 1:3
ŠVK Tatran Banská Bystrica-Slovenská Ľupča – VK MIRAD UNIPO Prešov 3:0

Titul získali východniari zo Svidníka. Vicemajstrami Slovenska sa stalo družstvo Púchova a bronzové medaily si prevzali hráči Banskej Bystrice. Blahoželáme!

Nominácia: Adam Horanič, Dmytro Svereniak, Robert Pijáček, Filip Duda, Branislav Belej, Erik Gulák, Pavol Anderko, Patrik Goliáš, Alexander Verčimák, Oliver Goliaš, Martin Falat, Michal Červeň ml. Tréner Tomáš Lampart, asistent trénera Ľuboš Macko, štatistik Martin Dobiáš.

Hodnotenie trénera Tomáša Lamparta: „Mali sme veľké očakávania. Pred turnajom boli naše plány doniesť medailu. Cieľ sme nesplnili a ešte stále v nás rezonuje veľké sklamanie. Musíme sa z toho ponaučiť a zmeniť niektoré veci v tréningovom procese. Chalani mali kvalitu na lepšie umiestnenie, len to nešlo. Kopili sme veľa nevynútených chýb a ako keby sme hrali s ručnou brzdou. Chýbali mi tam emócie, zápal. Aj keď sme mali impulz, že by sa to mohlo otočiť, nasledovali série zlých rozhodnutí. Okrem Erika Guláka mali chalani na majstrákoch prieméru a bolo vidieť, že zbierajú skúsenosti. Aj napriek neúspechu ďakujem zverencom za finálový turnaj. Ďakujem rodičom, ktorí cestovali cez celé Slovensko a všetkým, ktorí nám držali palce. Aj takýto výsledkovo krutý býva šport. Verím, že nás to nezlomí, ale naopak posilní.“

KONEČNÉ PORADIE:
1. Svidník     5    5    0    15:5 14  
2. Púchov      5    4    1    13:6 11
3. B. Bystrica 5    3    2    11:7 10
4. Prešov      5    2    3    7:11 6
5. VKP         5    1    4    8:12 4
6. Komárno     5    0    5    2:15 0

Robert Pijáček bol vyhlásený za najlepšieho blokára celého finálového turnaja Majstrovstiev Slovenska v kategórií juniorov. Srdečne blahoželáme. 

Foto: Michal Špánik

Vždy čerstvé informácie z diania v klube VK MIRAD UNIPO Prešov nájdete na FacebookuInstagrameYouTube a najnovšie aj na TikToku! Odoberajte, zdieľajte, lajkujte, komentujte, máme to radi. ĎAKUJEME! #vkmiradunipopresov #miradfamily #fandimepresovu #miradarmy #miradfans #fandimmiradu